Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Konkan Kanya Express - 0112


  ()
1 Madgaon (MAO)
18:00
0
1
0 km
2 Karmali (KRMI)
18:36
18:38
2 min
1
41 km
3 Thivim (THVM)
18:58
19:00
2 min
1
65 km
4 Pernem (PERN)
19:12
19:14
2 min
1
80 km
5 Sawantwadi Road (SWV)
19:36
19:38
2 min
1
111 km
6 Kudal (KUDL)
19:56
19:58
2 min
1
140 km
7 Sindhudurg (SNDD)
20:08
20:10
2 min
1
154 km
8 Kankavali (KKW)
20:24
20:26
2 min
1
179 km
9 Vaibhavwadi Rd (VBW)
20:54
20:56
2 min
1
222 km
10 Rajapur Road (RAJP)
21:08
21:10
2 min
1
246 km
11 Vilavade (VID)
21:28
21:30
2 min
1
269 km
12 Ratnagiri (RN)
22:45
22:50
5 min
1
335 km
13 Sangmeshwar (SGR)
23:28
23:30
2 min
1
382 km
14 Chiplun (CHI)
00:08
00:10
2 min
2
441 km
15 Khed (KHED)
00:33
00:35
2 min
2
482 km
16 Mangaon (MNI)
01:43
01:45
2 min
2
578 km
17 Panvel (PNVL)
04:05
04:10
5 min
2
697 km
18 Thane (TNA)
04:53
04:55
2 min
2
732 km
19 Dadar (DR)
05:17
05:20
3 min
2
757 km
20 Mumbai Cst (CSTM)
05:50
0
2
765 km

Train Konkan Kanya Express -0112 from Madgaon to Mumbai Cst passes through following stations:


Madgaon, Karmali, Thivim, Pernem, Sawantwadi Road, Kudal, Sindhudurg, Kankavali, Vaibhavwadi Rd, Rajapur Road, Vilavade, Ratnagiri, Sangmeshwar, Chiplun, Khed, Mangaon, Panvel, Thane, Dadar, Mumbai Cst,