Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kolkata Mail - 12322


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
21:25
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
21:38
21:40
2 min
1
9 km
3 Kalyan Jn (KYN)
22:15
22:20
5 min
1
54 km
4 Kasara (KSRA)
23:23
23:25
2 min
1
121 km
5 Igatpuri (IGP)
00:13
00:15
2 min
2
137 km
6 Devlali (DVL)
00:58
01:00
2 min
2
182 km
7 Nasik Road (NK)
01:13
01:15
2 min
2
188 km
8 Manmad Jn (MMR)
02:10
02:15
5 min
2
261 km
9 Chalisgaon Jn (CSN)
03:13
03:15
2 min
2
328 km
10 Jalgaon Jn (JL)
04:13
04:15
2 min
2
421 km
11 Bhusaval Jn (BSL)
04:45
04:55
10 min
2
445 km
12 Burhanpur (BAU)
05:43
05:45
2 min
2
500 km
13 Nepanagar (NPNR)
06:13
06:15
2 min
2
526 km
14 Khandwa (KNW)
07:00
07:05
5 min
2
568 km
15 Harda (HD)
08:13
08:15
2 min
2
676 km
16 Itarsi Jn (ET)
09:30
09:40
10 min
2
752 km
17 Pipariya (PPI)
10:31
10:33
2 min
2
819 km
18 Gadarwara (GAR)
11:05
11:07
2 min
2
869 km
19 Kareli (KY)
11:27
11:29
2 min
2
897 km
20 Narsinghpur (NU)
11:48
11:50
2 min
2
913 km
21 Shridham (SRID)
12:17
12:19
2 min
2
944 km
22 Jabalpur (JBP)
13:20
13:30
10 min
2
997 km
23 Katni (KTE)
14:35
14:40
5 min
2
1088 km
24 Maihar (MYR)
15:28
15:30
2 min
2
1151 km
25 Satna (STA)
16:10
16:20
10 min
2
1186 km
26 Manikpur Jn (MKP)
18:07
18:12
5 min
2
1264 km
27 Shankargarh (SRJ)
18:55
18:57
2 min
2
1319 km
28 Naini (NYN)
20:01
20:03
2 min
2
1356 km
29 Allahabad Jn (ALD)
20:25
20:58
33 min
2
1364 km
30 Vindhyachal (BDL)
22:00
22:02
2 min
2
1446 km
31 Mirzapur (MZP)
22:18
22:20
2 min
2
1454 km
32 Chunar (CAR)
22:46
22:48
2 min
2
1485 km
33 Mughal Sarai Jn (MGS)
00:02
00:12
10 min
3
1517 km
34 Bhabua Road (BBU)
00:51
00:53
2 min
3
1569 km
35 Sasaram (SSM)
01:24
01:26
2 min
3
1617 km
36 Dehri On Sone (DOS)
01:42
01:44
2 min
3
1635 km
37 Anugraha N Road (AUBR)
01:58
02:00
2 min
3
1651 km
38 Gaya Jn (GAYA)
03:05
03:15
10 min
3
1720 km
39 Koderma (KQR)
04:16
04:18
2 min
3
1796 km
40 Hazaribagh Rd (HZD)
04:51
04:53
2 min
3
1844 km
41 Parasnath (PNME)
05:13
05:15
2 min
3
1871 km
42 Gomoh Jn (GMO)
05:40
05:50
10 min
3
1889 km
43 Dhanbad Jn (DHN)
07:15
07:25
10 min
3
1919 km
44 Barakar (BRR)
07:54
07:56
2 min
3
1960 km
45 Asansol Jn (ASN)
08:15
08:30
15 min
3
1977 km
46 Raniganj (RNG)
08:45
08:47
2 min
3
1995 km
47 Durgapur (DGR)
09:07
09:11
4 min
3
2019 km
48 Panagarh (PAN)
09:21
09:23
2 min
3
2035 km
49 Barddhaman Jn (BWN)
10:12
10:17
5 min
3
2083 km
50 Howrah Jn (HWH)
11:45
0
3
2177 km

Train Kolkata Mail -12322 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Kalyan Jn, Kasara, Igatpuri, Devlali, Nasik Road, Manmad Jn, Chalisgaon Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Burhanpur, Nepanagar, Khandwa, Harda, Itarsi Jn, Pipariya, Gadarwara, Kareli, Narsinghpur, Shridham, Jabalpur, Katni, Maihar, Satna, Manikpur Jn, Shankargarh, Naini, Allahabad Jn, Vindhyachal, Mirzapur, Chunar, Mughal Sarai Jn, Bhabua Road, Sasaram, Dehri On Sone, Anugraha N Road, Gaya Jn, Koderma, Hazaribagh Rd, Parasnath, Gomoh Jn, Dhanbad Jn, Barakar, Asansol Jn, Raniganj, Durgapur, Panagarh, Barddhaman Jn, Howrah Jn,