Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kolkata Jogbani Express - 13159


  ()
1 KOLKATA (KOAA)
20:55
0
1
0 km
2 Barddhaman Jn (BWN)
23:21
23:26
5 min
1
110 km
3 Bolpur S Niktn (BHP)
00:45
00:47
2 min
2
162 km
4 Rampur Hat (RPH)
02:05
02:10
5 min
2
222 km
5 New Farakka Jn (NFK)
04:05
04:07
2 min
2
309 km
6 Malda Town (MLDT)
05:20
05:30
10 min
2
343 km
7 Katihar Jn (KIR)
08:10
08:50
40 min
2
434 km
8 Purnia Jn (PRNA)
09:16
09:18
2 min
2
462 km
9 Arariya Court (ARQ)
09:47
09:48
1 min
2
500 km
10 Forbesganj (FBG)
10:12
10:13
1 min
2
529 km
11 Jogbani (JBN)
11:15
0
2
542 km

Train Kolkata Jogbani Express -13159 from to passes through following stations:


KOLKATA, Barddhaman Jn, Bolpur S Niktn, Rampur Hat, New Farakka Jn, Malda Town, Katihar Jn, Purnia Jn, Arariya Court, Forbesganj, Jogbani,