Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kolkata Jodhpur Express - 12307


  ()
1 Howrah Jn (HWH)
23:30
0
1
0 km
2 Barddhaman Jn (BWN)
00:36
00:38
2 min
2
95 km
3 Asansol Jn (ASN)
02:06
02:10
4 min
2
200 km
4 Dhanbad Jn (DHN)
03:05
03:15
10 min
2
259 km
5 Parasnath (PNME)
03:52
03:53
1 min
2
306 km
6 Koderma (KQR)
04:47
04:48
1 min
2
382 km
7 Gaya Jn (GAYA)
06:15
06:20
5 min
2
458 km
8 Anugraha N Road (AUBR)
07:08
07:09
1 min
2
526 km
9 Dehri On Sone (DOS)
07:26
07:28
2 min
2
543 km
10 Sasaram (SSM)
07:41
07:42
1 min
2
561 km
11 Bhabua Road (BBU)
08:14
08:15
1 min
2
608 km
12 Mughal Sarai Jn (MGS)
09:35
09:55
20 min
2
661 km
13 Mirzapur (MZP)
10:44
10:45
1 min
2
724 km
14 Allahabad Jn (ALD)
12:05
12:10
5 min
2
814 km
15 Fatehpur (FTP)
13:24
13:25
1 min
2
930 km
16 Kanpur Central (CNB)
14:45
15:00
15 min
2
1008 km
17 Etawah (ETW)
16:30
16:31
1 min
2
1146 km
18 Agra Fort (AF)
19:50
20:10
20 min
2
1260 km
19 Achhnera Jn (AH)
20:43
20:45
2 min
2
1287 km
20 Bharatpur Jn (BTE)
21:13
21:15
2 min
2
1314 km
21 Jaipur (JP)
00:45
01:00
15 min
3
1501 km
22 Kuchaman City (KMNC)
02:42
02:43
1 min
3
1607 km
23 Makrana Jn (MKN)
03:01
03:02
1 min
3
1621 km
24 Degana Jn (DNA)
03:58
03:59
1 min
3
1665 km
25 Merta Road Jn (MTD)
04:37
05:05
28 min
3
1710 km
26 Jodhpur Jn (JU)
07:00
0
3
1814 km

Train Kolkata Jodhpur Express -12307 from to passes through following stations:


Howrah Jn, Barddhaman Jn, Asansol Jn, Dhanbad Jn, Parasnath, Koderma, Gaya Jn, Anugraha N Road, Dehri On Sone, Sasaram, Bhabua Road, Mughal Sarai Jn, Mirzapur, Allahabad Jn, Fatehpur, Kanpur Central, Etawah, Agra Fort, Achhnera Jn, Bharatpur Jn, Jaipur, Kuchaman City, Makrana Jn, Degana Jn, Merta Road Jn, Jodhpur Jn,