Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kisan Express - 14519


  ()
1 Delhi (DLI)
14:55
0
1
0 km
2 Delhi Kishangnj (DKZ)
15:08
15:10
2 min
1
3 km
3 Shakurbasti (SSB)
15:23
15:25
2 min
1
11 km
4 Nangloi (NNO)
15:34
15:36
2 min
1
18 km
5 Bahadurgarh (BGZ)
15:48
15:50
2 min
1
30 km
6 Sampla (SPZ)
16:04
16:06
2 min
1
48 km
7 Rohtak Jn (ROK)
16:35
16:40
5 min
1
70 km
8 Kalanaur Kalan (KLNK)
16:59
17:01
2 min
1
91 km
9 Bhiwani (BNW)
17:35
17:55
20 min
1
120 km
10 Hansi (HNS)
18:34
18:36
2 min
1
157 km
11 Hisar (HSR)
19:02
19:05
3 min
1
180 km
12 Mandi Adampur (ADR)
19:28
19:30
2 min
1
209 km
13 Bhattu (BHT)
19:43
19:45
2 min
1
226 km
14 Sirsa (SSA)
20:30
20:35
5 min
1
261 km
15 Kalanwali (KNL)
20:59
21:01
2 min
1
295 km
16 Raman (RMN)
21:13
21:15
2 min
1
309 km
17 Bhatinda Jn (BTI)
22:20
0
1
337 km

Train Kisan Express -14519 from to passes through following stations:


Delhi, Delhi Kishangnj, Shakurbasti, Nangloi, Bahadurgarh, Sampla, Rohtak Jn, Kalanaur Kalan, Bhiwani, Hansi, Hisar, Mandi Adampur, Bhattu, Sirsa, Kalanwali, Raman, Bhatinda Jn,