Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kashi V Express - 14258


  ()
1 New Delhi (NDLS)
11:40
0
1
0 km
2 Ghaziabad (GZB)
12:18
12:20
2 min
1
26 km
3 Pilkhua (PKW)
12:46
12:48
2 min
1
52 km
4 Hapur (HPU)
13:03
13:06
3 min
1
63 km
5 Garhmuktesar (GMS)
13:30
13:32
2 min
1
93 km
6 Gajraula Jn (GJL)
13:53
13:55
2 min
1
114 km
7 Amroha (AMRO)
14:16
14:18
2 min
1
137 km
8 Moradabad (MB)
15:05
15:15
10 min
1
167 km
9 Rampur (RMU)
15:43
15:45
2 min
1
194 km
10 Bareilly (BE)
16:40
16:45
5 min
1
258 km
11 Pitambarpur (PMR)
17:01
17:03
2 min
1
277 km
12 Tilhar (TLH)
17:33
17:35
2 min
1
310 km
13 Shahjehanpur (SPN)
18:05
18:10
5 min
1
328 km
14 Anjhi Shahabad (AJI)
18:36
18:38
2 min
1
359 km
15 Hardoi (HRI)
19:08
19:10
2 min
1
391 km
16 Balamu Jn (BLM)
19:43
19:45
2 min
1
424 km
17 Udila (SAN)
20:04
20:06
2 min
1
444 km
18 Lucknow (LKO)
21:35
21:50
15 min
1
493 km
19 Bachhrawan (BCN)
23:05
23:07
2 min
1
540 km
20 Rae Bareli Jn (RBL)
23:42
23:47
5 min
1
571 km
21 Jais (JAIS)
00:11
00:13
2 min
2
599 km
22 Gauriganj (GNG)
00:29
00:31
2 min
2
617 km
23 Amethi (AME)
00:43
00:45
2 min
2
631 km
24 Antu (ANTU)
01:04
01:06
2 min
2
645 km
25 Partapgarh Jn (PBH)
01:45
01:50
5 min
2
666 km
26 Dandupur (DND)
02:03
02:05
2 min
2
680 km
27 Badshahpur (BSE)
02:22
02:24
2 min
2
702 km
28 Janghai Jn (JNH)
02:45
02:47
2 min
2
719 km
29 Suriawan (SAW)
03:03
03:05
2 min
2
734 km
30 Bhadohi (BOY)
03:19
03:21
2 min
2
749 km
31 Parsipur (PRF)
03:31
03:33
2 min
2
758 km
32 Sewapuri (SWPR)
03:54
03:56
2 min
2
771 km
33 Chaukhandi (CHH)
04:05
04:07
2 min
2
778 km
34 Varanasi Jn (BSB)
04:50
0
2
794 km

Train Kashi V Express -14258 from to passes through following stations:


New Delhi, Ghaziabad, Pilkhua, Hapur, Garhmuktesar, Gajraula Jn, Amroha, Moradabad, Rampur, Bareilly, Pitambarpur, Tilhar, Shahjehanpur, Anjhi Shahabad, Hardoi, Balamu Jn, Udila, Lucknow, Bachhrawan, Rae Bareli Jn, Jais, Gauriganj, Amethi, Antu, Partapgarh Jn, Dandupur, Badshahpur, Janghai Jn, Suriawan, Bhadohi, Parsipur, Sewapuri, Chaukhandi, Varanasi Jn,