Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kanpur Chapra Express - 18192


  ()
1 Kanpur Anwrganj (CPA)
16:25
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
16:40
16:50
10 min
1
3 km
3 Lucknow (LJN)
18:25
18:55
30 min
1
74 km
4 Lucknow City (LC)
19:10
19:12
2 min
1
80 km
5 Badshahnagar (BNZ)
19:23
19:25
2 min
1
86 km
6 Barabanki Jn (BBK)
19:58
20:00
2 min
1
111 km
7 Rudauli (RDL)
21:15
21:17
2 min
1
172 km
8 Faizabad Jn (FD)
22:45
22:50
5 min
1
210 km
9 Ayodhya (AY)
23:06
23:08
2 min
1
217 km
10 Goshainganj (GGJ)
23:37
23:39
2 min
1
249 km
11 Akbarpur (ABP)
00:04
00:06
2 min
2
271 km
12 Shahganj Jn (SHG)
01:50
02:15
25 min
2
315 km
13 Khorason Road (KRND)
02:36
02:38
2 min
2
337 km
14 Sarai Mir (SMZ)
02:48
02:50
2 min
2
346 km
15 Azamgarh (AMH)
03:20
03:25
5 min
2
372 km
16 Sathiaon (SAA)
03:35
03:37
2 min
2
384 km
17 Muhammadabad (MMA)
03:46
03:48
2 min
2
393 km
18 Mau Jn (MAU)
04:15
04:25
10 min
2
415 km
19 Indara Jn (IAA)
04:37
04:39
2 min
2
423 km
20 Ratanpura (RTP)
04:51
04:53
2 min
2
438 km
21 Rasra (RSR)
05:18
05:20
2 min
2
451 km
22 Ballia (BUI)
06:20
06:25
5 min
2
484 km
23 Sahatwar (STW)
06:41
06:43
2 min
2
501 km
24 Reoti (ROI)
06:53
06:55
2 min
2
510 km
25 Suraimanpur (SIP)
07:07
07:09
2 min
2
520 km
26 Manjhi (MHT)
07:55
07:57
2 min
2
531 km
27 Chhapra (CPR)
08:35
0
2
549 km

Train Kanpur Chapra Express -18192 from to passes through following stations:


Kanpur Anwrganj, Kanpur Central, Lucknow, Lucknow City, Badshahnagar, Barabanki Jn, Rudauli, Faizabad Jn, Ayodhya, Goshainganj, Akbarpur, Shahganj Jn, Khorason Road, Sarai Mir, Azamgarh, Sathiaon, Muhammadabad, Mau Jn, Indara Jn, Ratanpura, Rasra, Ballia, Sahatwar, Reoti, Suraimanpur, Manjhi, Chhapra,