Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kanchankanya Express - 13150


  ()
1 Alipur Duar Jn (APDJ)
16:45
0
1
0 km
2 Hasimara (HSA)
17:20
17:22
2 min
1
35 km
3 Dalgaon (DLO)
17:45
17:46
1 min
1
60 km
4 New Mal Jn (NMZ)
18:35
18:37
2 min
1
114 km
5 Siliguri Jn (SGUJ)
19:50
19:55
5 min
1
162 km
6 New Jalpaiguri (NJP)
20:10
20:30
20 min
1
169 km
7 Aluabari Road (AUB)
21:14
21:15
1 min
1
225 km
8 Kishanganj (KNE)
21:43
21:45
2 min
1
256 km
9 Dalkolha (DLK)
22:07
22:08
1 min
1
284 km
10 Barsoi Jn (BOE)
22:34
22:36
2 min
1
313 km
11 Kumedpur (KDPR)
23:00
23:05
5 min
1
340 km
12 Harischandrpur (HCR)
23:14
23:15
1 min
1
346 km
13 Malda Town (MLDT)
01:10
01:20
10 min
2
401 km
14 New Farakka Jn (NFK)
01:48
01:53
5 min
2
436 km
15 Pakur (PKR)
02:40
02:41
1 min
2
469 km
16 Rampur Hat (RPH)
03:52
04:00
8 min
2
522 km
17 Sainthia (SNT)
04:26
04:27
1 min
2
550 km
18 Ahmadpur Jn (AMP)
04:39
04:40
1 min
2
564 km
19 Bolpur S Niktn (BHP)
04:59
05:04
5 min
2
583 km
20 Barddhaman Jn (BWN)
06:14
06:19
5 min
2
634 km
21 Dakhineswar (DAKE)
07:33
07:34
1 min
2
722 km
22 Bidhan Nagar (BNXR)
07:58
07:59
1 min
2
732 km
23 Sealdah (SDAH)
08:15
0
2
735 km

Train Kanchankanya Express -13150 from to passes through following stations:


Alipur Duar Jn, Hasimara, Dalgaon, New Mal Jn, Siliguri Jn, New Jalpaiguri, Aluabari Road, Kishanganj, Dalkolha, Barsoi Jn, Kumedpur, Harischandrpur, Malda Town, New Farakka Jn, Pakur, Rampur Hat, Sainthia, Ahmadpur Jn, Bolpur S Niktn, Barddhaman Jn, Dakhineswar, Bidhan Nagar, Sealdah,