Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kanchanjunga Express - 15658


  ()
1 Guwahati (GHY)
22:30
0
1
0 km
2 Kamakhya (KYQ)
22:46
22:47
1 min
1
7 km
3 Rangiya Jn (RNY)
23:30
23:40
10 min
1
48 km
4 Nalbari (NLV)
23:55
23:56
1 min
1
65 km
5 Barpeta Road (BPRD)
00:39
00:40
1 min
2
113 km
6 New Bongaigaon (NBQ)
02:10
02:20
10 min
2
157 km
7 Kokrajhar (KOJ)
02:45
02:46
1 min
2
185 km
8 Fakiragram Jn (FKM)
02:58
03:00
2 min
2
195 km
9 Gossaigaon Hat (GOGH)
03:17
03:18
1 min
2
218 km
10 New Alipurdaur (NOQ)
03:55
04:00
5 min
2
264 km
11 New Cooch Behar (NCB)
04:40
04:45
5 min
2
283 km
12 Falakata (FLK)
05:21
05:22
1 min
2
321 km
13 Dhupguri (DQG)
05:50
05:55
5 min
2
343 km
14 Jalpaiguri Road (JPE)
06:32
06:33
1 min
2
375 km
15 New Jalpaiguri (NJP)
07:35
07:55
20 min
2
409 km
16 Kishanganj (KNE)
09:01
09:06
5 min
2
496 km
17 Dalkolha (DLK)
09:29
09:30
1 min
2
524 km
18 Barsoi Jn (BOE)
09:55
09:57
2 min
2
553 km
19 Azamnagar Road (AZR)
10:14
10:15
1 min
2
566 km
20 Samsi (SM)
10:57
10:58
1 min
2
607 km
21 Malda Town (MLDT)
12:15
12:35
20 min
2
641 km
22 New Farakka Jn (NFK)
13:08
13:10
2 min
2
676 km
23 Pakur (PKR)
13:55
13:56
1 min
2
709 km
24 Murarai (MRR)
14:18
14:19
1 min
2
732 km
25 Rampur Hat (RPH)
15:07
15:09
2 min
2
763 km
26 Sainthia (SNT)
15:35
15:36
1 min
2
790 km
27 Ahmadpur Jn (AMP)
15:48
15:49
1 min
2
804 km
28 Bolpur S Niktn (BHP)
16:08
16:13
5 min
2
823 km
29 Barddhaman Jn (BWN)
17:16
17:21
5 min
2
874 km
30 Dakhineswar (DAKE)
18:52
18:53
1 min
2
962 km
31 Sealdah (SDAH)
19:25
0
2
975 km

Train Kanchanjunga Express -15658 from to passes through following stations:


Guwahati, Kamakhya, Rangiya Jn, Nalbari, Barpeta Road, New Bongaigaon, Kokrajhar, Fakiragram Jn, Gossaigaon Hat, New Alipurdaur, New Cooch Behar, Falakata, Dhupguri, Jalpaiguri Road, New Jalpaiguri, Kishanganj, Dalkolha, Barsoi Jn, Azamnagar Road, Samsi, Malda Town, New Farakka Jn, Pakur, Murarai, Rampur Hat, Sainthia, Ahmadpur Jn, Bolpur S Niktn, Barddhaman Jn, Dakhineswar, Sealdah,