Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kamakhya Ranchi Express - 15662


  ()
1 Kamakhya (KYQ)
12:30
0
1
0 km
2 Goalpara Town (GLPT)
14:01
14:03
2 min
1
122 km
3 New Bongaigaon (NBQ)
15:40
15:45
5 min
1
202 km
4 Kokrajhar (KOJ)
16:11
16:12
1 min
1
230 km
5 Alipur Duar Jn (APDJ)
17:45
18:00
15 min
1
311 km
6 Hasimara (HSA)
18:36
18:38
2 min
1
346 km
7 Binnaguri (BNV)
19:07
19:08
1 min
1
380 km
8 New Mal Jn (NMZ)
19:53
19:55
2 min
1
425 km
9 Siliguri Jn (SGUJ)
21:00
21:05
5 min
1
472 km
10 New Jalpaiguri (NJP)
21:20
21:40
20 min
1
480 km
11 Kishanganj (KNE)
22:46
22:51
5 min
1
567 km
12 Barsoi Jn (BOE)
23:38
23:40
2 min
1
624 km
13 Malda Town (MLDT)
02:00
02:15
15 min
2
712 km
14 Pakur (PKR)
03:28
03:29
1 min
2
780 km
15 Rampur Hat (RPH)
04:45
04:50
5 min
2
833 km
16 Sainthia (SNT)
05:20
05:25
5 min
2
861 km
17 Siuri (SURI)
05:43
05:44
1 min
2
880 km
18 Andal Jn (UDL)
07:13
07:15
2 min
2
935 km
19 Durgapur (DGR)
07:35
08:05
30 min
2
951 km
20 Raniganj (RNG)
08:28
08:29
1 min
2
975 km
21 Asansol Jn (ASN)
08:55
09:00
5 min
2
993 km
22 Dhanbad Jn (DHN)
10:15
10:25
10 min
2
1052 km
23 Bokaro Stl City (BKSC)
11:51
11:56
5 min
2
1101 km
24 Muri (MURI)
12:48
12:50
2 min
2
1154 km
25 Ranchi (RNC)
14:10
0
2
1216 km

Train Kamakhya Ranchi Express -15662 from to passes through following stations:


Kamakhya, Goalpara Town, New Bongaigaon, Kokrajhar, Alipur Duar Jn, Hasimara, Binnaguri, New Mal Jn, Siliguri Jn, New Jalpaiguri, Kishanganj, Barsoi Jn, Malda Town, Pakur, Rampur Hat, Sainthia, Siuri, Andal Jn, Durgapur, Raniganj, Asansol Jn, Dhanbad Jn, Bokaro Stl City, Muri, Ranchi,