Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kamakhya Gaya Wkly Express - 15620


  ()
1 Kamakhya (KYQ)
07:00
0
1
0 km
2 Goalpara Town (GLPT)
09:03
09:05
2 min
1
122 km
3 New Bongaigaon (NBQ)
10:10
10:15
5 min
1
202 km
4 Kokrajhar (KOJ)
10:40
10:41
1 min
1
230 km
5 New Alipurdaur (NOQ)
11:55
12:00
5 min
1
309 km
6 New Cooch Behar (NCB)
12:25
12:30
5 min
1
327 km
7 New Jalpaiguri (NJP)
15:20
15:40
20 min
1
454 km
8 Kishanganj (KNE)
16:50
16:55
5 min
1
541 km
9 Barsoi Jn (BOE)
17:42
17:44
2 min
1
598 km
10 Malda Town (MLDT)
19:55
20:30
35 min
1
686 km
11 Barharwa Jn (BHW)
21:31
21:33
2 min
1
735 km
12 Sahibganj Jn (SBG)
22:43
22:48
5 min
1
790 km
13 Bhagalpur (BGP)
00:25
00:30
5 min
2
864 km
14 Jamalpur Jn (JMP)
01:32
01:37
5 min
2
917 km
15 Abhaipur (AHA)
01:54
01:55
1 min
2
939 km
16 Kiul Jn (KIUL)
02:45
02:50
5 min
2
962 km
17 Sheikpura (SHK)
03:18
03:19
1 min
2
988 km
18 Waris Aleganj (WRS)
03:43
03:44
1 min
2
1014 km
19 Nawadah (NWD)
04:02
04:04
2 min
2
1032 km
20 Gaya Jn (GAYA)
05:35
0
2
1091 km

Train Kamakhya Gaya Wkly Express -15620 from to passes through following stations:


Kamakhya, Goalpara Town, New Bongaigaon, Kokrajhar, New Alipurdaur, New Cooch Behar, New Jalpaiguri, Kishanganj, Barsoi Jn, Malda Town, Barharwa Jn, Sahibganj Jn, Bhagalpur, Jamalpur Jn, Abhaipur, Kiul Jn, Sheikpura, Waris Aleganj, Nawadah, Gaya Jn,