Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kamakhya Gandhidham Expres - 15668


  ()
1 Kamakhya (KYQ)
11:00
0
1
0 km
2 Goalpara Town (GLPT)
12:34
12:36
2 min
1
122 km
3 New Bongaigaon (NBQ)
13:45
13:55
10 min
1
202 km
4 Kokrajhar (KOJ)
14:21
14:22
1 min
1
230 km
5 New Alipurdaur (NOQ)
15:20
15:25
5 min
1
309 km
6 New Cooch Behar (NCB)
15:50
15:55
5 min
1
327 km
7 New Jalpaiguri (NJP)
18:10
18:30
20 min
1
454 km
8 Katihar Jn (KIR)
22:00
22:15
15 min
1
655 km
9 Khagaria (KGG)
23:58
23:59
1 min
1
778 km
10 Begu Sarai (BGS)
00:40
00:41
1 min
2
819 km
11 Barauni Jn (BJU)
01:20
01:25
5 min
2
834 km
12 Patna Jn (PNBE)
04:50
05:05
15 min
2
944 km
13 Ara (ARA)
05:48
05:50
2 min
2
993 km
14 Buxar (BXR)
06:53
06:55
2 min
2
1062 km
15 Mughal Sarai Jn (MGS)
09:05
09:25
20 min
2
1156 km
16 Varanasi Jn (BSB)
10:00
10:15
15 min
2
1172 km
17 Lucknow (LKO)
17:10
17:35
25 min
2
1496 km
18 Kanpur Central (CNB)
19:20
19:30
10 min
2
1567 km
19 Tundla Jn (TDL)
23:35
23:45
10 min
2
1797 km
20 Agra Fort (AF)
01:00
01:10
10 min
3
1820 km
21 Bayana Jn (BXN)
03:35
03:37
2 min
3
1904 km
22 Sawai Madhopur (SWM)
05:35
05:40
5 min
3
2045 km
23 Kota Jn (KOTA)
07:25
07:35
10 min
3
2153 km
24 Ratlam Jn (RTM)
12:20
12:30
10 min
3
2419 km
25 Vadodara Jn (BRC)
17:00
17:25
25 min
3
2680 km
26 Ahmedabad Jn (ADI)
19:50
20:25
35 min
3
2780 km
27 Viramgam Jn (VG)
22:17
22:18
1 min
3
2845 km
28 Surendranagar (SUNR)
23:26
23:27
1 min
3
2911 km
29 Wankaner Jn (WKR)
00:45
00:46
1 min
4
2985 km
30 Morbi (MVI)
01:16
01:21
5 min
4
3014 km
31 Maliya Miyana (MALB)
02:52
02:54
2 min
4
3063 km
32 Samakhiali B G (SIOB)
03:38
03:40
2 min
4
3104 km
33 Bhachau Bg (BCOB)
03:57
03:58
1 min
4
3120 km
34 Gandhidham Bg (GIMB)
04:50
0
4
3157 km

Train Kamakhya Gandhidham Expres -15668 from to passes through following stations:


Kamakhya, Goalpara Town, New Bongaigaon, Kokrajhar, New Alipurdaur, New Cooch Behar, New Jalpaiguri, Katihar Jn, Khagaria, Begu Sarai, Barauni Jn, Patna Jn, Ara, Buxar, Mughal Sarai Jn, Varanasi Jn, Lucknow, Kanpur Central, Tundla Jn, Agra Fort, Bayana Jn, Sawai Madhopur, Kota Jn, Ratlam Jn, Vadodara Jn, Ahmedabad Jn, Viramgam Jn, Surendranagar, Wankaner Jn, Morbi, Maliya Miyana, Samakhiali B G, Bhachau Bg, Gandhidham Bg,