Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Kakinada Qln Special - 07211


  ()
1 Kakinada Town (CCT)
21:00
0
1
0 km
2 Samalkot Jn (SLO)
21:15
21:17
2 min
1
13 km
3 Rajamundry (RJY)
22:02
22:07
5 min
1
63 km
4 Nidadavolu Jn (NDD)
22:29
22:30
1 min
1
85 km
5 Tadepalligudem (TDD)
22:48
22:50
2 min
1
105 km
6 Eluru (EE)
23:22
23:24
2 min
1
153 km
7 Vijayawada Jn (BZA)
01:05
01:15
10 min
2
212 km
8 Tenali Jn (TEL)
01:45
01:47
2 min
2
244 km
9 Nidubrolu (NDO)
02:06
02:08
2 min
2
266 km
10 Bapatla (BPP)
02:28
02:30
2 min
2
286 km
11 Chirala (CLX)
02:42
02:44
2 min
2
301 km
12 Ongole (OGL)
03:30
03:32
2 min
2
351 km
13 Kavali (KVZ)
04:17
04:19
2 min
2
416 km
14 Nellore (NLR)
04:52
04:54
2 min
2
467 km
15 Gudur Jn (GDR)
05:53
05:55
2 min
2
505 km
16 Venkatagiri (VKI)
06:32
06:33
1 min
2
541 km
17 Sri Kalahasti (KHT)
06:53
06:55
2 min
2
565 km
18 Renigunta Jn (RU)
07:15
07:30
15 min
2
588 km
19 Tirupati (TPTY)
07:45
07:50
5 min
2
598 km
20 Chittor (CTO)
09:20
09:22
2 min
2
670 km
21 Katpadi Jn (KPD)
10:15
10:20
5 min
2
703 km
22 Jolarpettai (JTJ)
11:33
11:35
2 min
2
786 km
23 Salem Jn (SA)
13:05
13:10
5 min
2
906 km
24 Erode Jn (ED)
14:10
14:30
20 min
2
969 km
25 Tiruppur (TUP)
15:13
15:15
2 min
2
1019 km
26 Podanur Jn (PTJ)
16:03
16:05
2 min
2
1062 km
27 Palghat (PGT)
17:00
17:05
5 min
2
1111 km
28 Trichur (TCR)
18:20
18:25
5 min
2
1188 km
29 Alwaye (AWY)
19:23
19:25
2 min
2
1243 km
30 Ernakulam Town (ERN)
20:10
20:20
10 min
2
1260 km
31 Kottayam (KTYM)
22:20
22:25
5 min
2
1322 km
32 Tiruvalla (TRVL)
22:58
23:00
2 min
2
1347 km
33 Chengannur (CNGR)
23:10
23:15
5 min
2
1356 km
34 Kayankulam Jn (KYJ)
23:43
23:45
2 min
2
1377 km
35 Quilon Jn (QLN)
01:00
0
3
1418 km

Train Kakinada Qln Special -07211 from to passes through following stations:


Kakinada Town, Samalkot Jn, Rajamundry, Nidadavolu Jn, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Nidubrolu, Bapatla, Chirala, Ongole, Kavali, Nellore, Gudur Jn, Venkatagiri, Sri Kalahasti, Renigunta Jn, Tirupati, Chittor, Katpadi Jn, Jolarpettai, Salem Jn, Erode Jn, Tiruppur, Podanur Jn, Palghat, Trichur, Alwaye, Ernakulam Town, Kottayam, Tiruvalla, Chengannur, Kayankulam Jn, Quilon Jn,