Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jogbani Kolkata Express - 13160


  ()
1 Jogbani (JBN)
14:35
0
1
0 km
2 Forbesganj (FBG)
14:47
14:48
1 min
1
14 km
3 Arariya Court (ARQ)
15:16
15:17
1 min
1
42 km
4 Purnia Jn (PRNA)
15:58
16:00
2 min
1
81 km
5 Katihar Jn (KIR)
16:50
17:25
35 min
1
109 km
6 Malda Town (MLDT)
19:55
20:10
15 min
1
199 km
7 New Farakka Jn (NFK)
20:43
20:45
2 min
1
234 km
8 Rampur Hat (RPH)
22:45
22:50
5 min
1
321 km
9 Bolpur S Niktn (BHP)
23:42
23:44
2 min
1
381 km
10 Barddhaman Jn (BWN)
01:00
01:05
5 min
2
432 km
11 KOLKATA (KOAA)
03:45
0
2
542 km

Train Jogbani Kolkata Express -13160 from to passes through following stations:


Jogbani, Forbesganj, Arariya Court, Purnia Jn, Katihar Jn, Malda Town, New Farakka Jn, Rampur Hat, Bolpur S Niktn, Barddhaman Jn, KOLKATA,