Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jodhpur Pune Express - 11089


  ()
1 Jodhpur Jn (JU)
05:30
0
1
0 km
2 Luni Jn (LUNI)
06:08
06:11
3 min
1
32 km
3 Pali Marwar (PMY)
06:41
06:43
2 min
1
73 km
4 Marwar Jn (MJ)
07:36
07:39
3 min
1
104 km
5 Falna (FA)
08:26
08:28
2 min
1
170 km
6 Abu Road (ABR)
10:29
10:39
10 min
1
269 km
7 Palanpur Jn (PNU)
11:48
11:50
2 min
1
322 km
8 Mahesana Jn (MSH)
13:03
13:05
2 min
1
387 km
9 Sabarmati Jn (SBT)
14:08
14:10
2 min
1
454 km
10 Ahmedabad Jn (ADI)
15:10
16:00
50 min
1
460 km
11 Nadiad Jn (ND)
16:43
16:45
2 min
1
505 km
12 Anand Jn (ANND)
17:03
17:05
2 min
1
524 km
13 Vadodara Jn (BRC)
17:50
17:55
5 min
1
559 km
14 Bharuch Jn (BH)
18:53
18:55
2 min
1
629 km
15 Surat (ST)
20:00
20:07
7 min
1
688 km
16 Navsari (NVS)
20:33
20:35
2 min
1
718 km
17 Valsad (BL)
21:13
21:15
2 min
1
757 km
18 Vapi (VAPI)
21:39
21:41
2 min
1
781 km
19 Dahanu Road (DRD)
22:23
22:25
2 min
1
831 km
20 Vasai Road (BSR)
00:10
00:15
5 min
2
903 km
21 Bhiwandi Road (BIRD)
00:53
00:55
2 min
2
931 km
22 Kalyan Jn (KYN)
01:45
01:50
5 min
2
956 km
23 Karjat (KJT)
02:28
02:30
2 min
2
1002 km
24 Lonavala (LNL)
03:23
03:25
2 min
2
1030 km
25 Sivajinagar (SVJR)
04:18
04:20
2 min
2
1092 km
26 Pune Jn (PUNE)
04:45
0
2
1094 km

Train Jodhpur Pune Express -11089 from to passes through following stations:


Jodhpur Jn, Luni Jn, Pali Marwar, Marwar Jn, Falna, Abu Road, Palanpur Jn, Mahesana Jn, Sabarmati Jn, Ahmedabad Jn, Nadiad Jn, Anand Jn, Vadodara Jn, Bharuch Jn, Surat, Navsari, Valsad, Vapi, Dahanu Road, Vasai Road, Bhiwandi Road, Kalyan Jn, Karjat, Lonavala, Sivajinagar, Pune Jn,