Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jodhpur Express - 16508


  ()
1 Bangalore Cy Jn (SBC)
21:55
0
1
0 km
2 Yesvantpur Jn (YPR)
22:05
22:07
2 min
1
6 km
3 Tumkur (TK)
23:03
23:05
2 min
1
70 km
4 Tiptur (TTR)
00:05
00:06
1 min
2
140 km
5 Arsikere Jn (ASK)
00:40
00:45
5 min
2
166 km
6 Birur Jn (RRB)
01:40
01:42
2 min
2
211 km
7 Davangere (DVG)
03:24
03:25
1 min
2
326 km
8 Harihar (HRR)
03:38
03:40
2 min
2
339 km
9 Ranibennur (RNR)
04:04
04:05
1 min
2
362 km
10 Haveri (HVR)
04:29
04:30
1 min
2
394 km
11 Hubli Jn (UBL)
06:45
06:55
10 min
2
469 km
12 Dharwar (DWR)
07:19
07:20
1 min
2
490 km
13 Londa Jn (LD)
08:33
08:35
2 min
2
560 km
14 Belgaum (BGM)
09:35
09:40
5 min
2
611 km
15 Ghatprabha (GPB)
10:49
10:50
1 min
2
669 km
16 Miraj Jn (MRJ)
12:40
12:45
5 min
2
748 km
17 Sangli (SLI)
12:57
13:00
3 min
2
755 km
18 Karad (KRD)
13:59
14:00
1 min
2
824 km
19 Satara (STR)
15:00
15:03
3 min
2
882 km
20 Pune Jn (PUNE)
18:40
18:50
10 min
2
1027 km
21 Lonavala (LNL)
19:59
20:00
1 min
2
1091 km
22 Karjat (KJT)
20:49
20:50
1 min
2
1119 km
23 Kalyan Jn (KYN)
21:40
21:45
5 min
2
1166 km
24 Bhiwandi Road (BIRD)
22:19
22:20
1 min
2
1191 km
25 Vasai Road (BSR)
23:05
23:10
5 min
2
1218 km
26 Vapi (VAPI)
01:04
01:05
1 min
3
1340 km
27 Valsad (BL)
01:46
01:47
1 min
3
1364 km
28 Navsari (NVS)
02:15
02:16
1 min
3
1403 km
29 Surat (ST)
03:07
03:12
5 min
3
1433 km
30 Bharuch Jn (BH)
04:04
04:05
1 min
3
1492 km
31 Vadodara Jn (BRC)
05:05
05:15
10 min
3
1562 km
32 Anand Jn (ANND)
05:49
05:50
1 min
3
1598 km
33 Nadiad Jn (ND)
06:09
06:10
1 min
3
1616 km
34 Ahmedabad Jn (ADI)
07:05
07:30
25 min
3
1661 km
35 Mahesana Jn (MSH)
09:24
09:25
1 min
3
1734 km
36 Palanpur Jn (PNU)
10:49
10:50
1 min
3
1800 km
37 Abu Road (ABR)
11:42
12:02
20 min
3
1852 km
38 Jawai Bandh (JWB)
13:27
13:28
1 min
3
1935 km
39 Falna (FA)
13:43
13:44
1 min
3
1951 km
40 Marwar Jn (MJ)
14:58
15:03
5 min
3
2017 km
41 Pali Marwar (PMY)
15:30
15:31
1 min
3
2048 km
42 Luni Jn (LUNI)
16:07
16:10
3 min
3
2089 km
43 Jodhpur Jn (JU)
17:00
0
3
2121 km

Train Jodhpur Express -16508 from to passes through following stations:


Bangalore Cy Jn, Yesvantpur Jn, Tumkur, Tiptur, Arsikere Jn, Birur Jn, Davangere, Harihar, Ranibennur, Haveri, Hubli Jn, Dharwar, Londa Jn, Belgaum, Ghatprabha, Miraj Jn, Sangli, Karad, Satara, Pune Jn, Lonavala, Karjat, Kalyan Jn, Bhiwandi Road, Vasai Road, Vapi, Valsad, Navsari, Surat, Bharuch Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Nadiad Jn, Ahmedabad Jn, Mahesana Jn, Palanpur Jn, Abu Road, Jawai Bandh, Falna, Marwar Jn, Pali Marwar, Luni Jn, Jodhpur Jn,