Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jhelum Express - 11077


  ()
1 Pune Jn (PUNE)
17:20
0
1
0 km
2 Uruli (URI)
17:45
17:47
2 min
1
29 km
3 Daund Jn (DD)
18:35
18:50
15 min
1
76 km
4 Ahmadnagar (ANG)
20:22
20:25
3 min
1
160 km
5 Belapur (BAP)
21:23
21:25
2 min
1
227 km
6 Kopargaon (KPG)
22:18
22:20
2 min
1
271 km
7 Manmad Jn (MMR)
23:20
23:25
5 min
1
313 km
8 Nandgaon (NGN)
23:43
23:45
2 min
1
338 km
9 Chalisgaon Jn (CSN)
00:13
00:15
2 min
2
380 km
10 Pachora Jn (PC)
00:48
00:50
2 min
2
425 km
11 Jalgaon Jn (JL)
01:28
01:30
2 min
2
473 km
12 Bhusaval Jn (BSL)
02:00
02:10
10 min
2
497 km
13 Burhanpur (BAU)
02:48
02:50
2 min
2
552 km
14 Khandwa (KNW)
04:35
04:40
5 min
2
621 km
15 Chhanera (CAER)
05:13
05:14
1 min
2
666 km
16 Harda (HD)
05:58
06:00
2 min
2
728 km
17 Timarni (TBN)
06:13
06:15
2 min
2
743 km
18 Banapura (BPF)
06:33
06:35
2 min
2
771 km
19 Itarsi Jn (ET)
07:15
07:20
5 min
2
804 km
20 Hoshangabad (HBD)
07:38
07:40
2 min
2
822 km
21 Habibganj (HBJ)
08:48
08:50
2 min
2
890 km
22 Bhopal Jn (BPL)
09:10
09:15
5 min
2
896 km
23 Vidisha (BHS)
09:53
09:55
2 min
2
949 km
24 Ganj Basoda (BAQ)
10:23
10:25
2 min
2
988 km
25 Bina Jn (BINA)
11:25
11:30
5 min
2
1034 km
26 Lalitpur (LAR)
12:12
12:14
2 min
2
1097 km
27 Babina (BAB)
12:57
12:59
2 min
2
1161 km
28 Jhansi Jn (JHS)
13:35
13:45
10 min
2
1187 km
29 Datia (DAA)
14:04
14:06
2 min
2
1211 km
30 Dabra (DBA)
14:29
14:31
2 min
2
1242 km
31 Gwalior (GWL)
15:15
15:20
5 min
2
1284 km
32 Morena (MRA)
15:45
15:47
2 min
2
1322 km
33 Dhaulpur (DHO)
16:10
16:12
2 min
2
1350 km
34 Agra Cantt (AGC)
17:05
17:10
5 min
2
1402 km
35 Raja Ki Mandi (RKM)
17:17
17:19
2 min
2
1406 km
36 Mathura Jn (MTJ)
18:04
18:07
3 min
2
1456 km
37 Faridabad (FDB)
19:38
19:40
2 min
2
1568 km
38 H Nizamuddin (NZM)
20:16
20:18
2 min
2
1589 km
39 New Delhi (NDLS)
20:45
21:05
20 min
2
1596 km
40 Subzi Mandi (SZM)
21:21
21:23
2 min
2
1600 km
41 Narela (NUR)
21:47
21:49
2 min
2
1624 km
42 Sonipat (SNP)
22:08
22:10
2 min
2
1641 km
43 Ganaur (GNU)
22:26
22:28
2 min
2
1657 km
44 Panipat Jn (PNP)
23:02
23:04
2 min
2
1686 km
45 Karnal (KUN)
23:38
23:40
2 min
2
1720 km
46 Taraori (TRR)
23:54
23:56
2 min
2
1732 km
47 Kurukshetra Jn (KKDE)
00:16
00:18
2 min
3
1753 km
48 Ambala Cant Jn (UMB)
01:20
01:30
10 min
3
1795 km
49 Ambala City (UBC)
01:41
01:43
2 min
3
1802 km
50 Rajpura Jn (RPJ)
01:59
02:01
2 min
3
1823 km
51 Sirhind Jn (SIR)
02:33
02:35
2 min
3
1848 km
52 Khanna (KNN)
02:48
02:50
2 min
3
1866 km
53 Ludhiana Jn (LDH)
03:35
03:55
20 min
3
1908 km
54 Phagwara Jn (PGW)
04:21
04:23
2 min
3
1944 km
55 Jalandhar Cant (JRC)
04:45
04:50
5 min
3
1961 km
56 Tanda Urmar (TDO)
05:23
05:25
2 min
3
2007 km
57 Dasuya (DZA)
05:41
05:43
2 min
3
2022 km
58 Mukerian (MEX)
06:01
06:03
2 min
3
2038 km
59 Chakki Bank (CHKB)
06:50
06:55
5 min
3
2077 km
60 Kathua (KTHU)
07:19
07:21
2 min
3
2100 km
61 Samba (SMBX)
08:05
08:07
2 min
3
2144 km
62 Vijiypur Jammu (VJPJ)
08:30
08:32
2 min
3
2156 km
63 Jammu Tawi (JAT)
09:15
0
3
2177 km

Train Jhelum Express -11077 from to passes through following stations:


Pune Jn, Uruli, Daund Jn, Ahmadnagar, Belapur, Kopargaon, Manmad Jn, Nandgaon, Chalisgaon Jn, Pachora Jn, Jalgaon Jn, Bhusaval Jn, Burhanpur, Khandwa, Chhanera, Harda, Timarni, Banapura, Itarsi Jn, Hoshangabad, Habibganj, Bhopal Jn, Vidisha, Ganj Basoda, Bina Jn, Lalitpur, Babina, Jhansi Jn, Datia, Dabra, Gwalior, Morena, Dhaulpur, Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Mathura Jn, Faridabad, H Nizamuddin, New Delhi, Subzi Mandi, Narela, Sonipat, Ganaur, Panipat Jn, Karnal, Taraori, Kurukshetra Jn, Ambala Cant Jn, Ambala City, Rajpura Jn, Sirhind Jn, Khanna, Ludhiana Jn, Phagwara Jn, Jalandhar Cant, Tanda Urmar, Dasuya, Mukerian, Chakki Bank, Kathua, Samba, Vijiypur Jammu, Jammu Tawi,