Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jharkhand Express - 12874


  ()
1 ANAND VIHAR TRM (ANVT)
19:50
0
1
0 km
2 Kanpur Central (CNB)
01:45
01:50
5 min
2
427 km
3 Allahabad Jn (ALD)
04:20
04:50
30 min
2
621 km
4 Chunar (CAR)
06:35
06:40
5 min
2
742 km
5 Roberts Ganj (RBGJ)
08:28
08:30
2 min
2
818 km
6 Chopan (CPU)
09:40
09:50
10 min
2
845 km
7 Renukut (RNQ)
10:30
10:32
2 min
2
886 km
8 Nagar Untari (NUQ)
11:31
11:33
2 min
2
942 km
9 Garhwa (GHQ)
12:04
12:06
2 min
2
976 km
10 Garwa Road (GHD)
12:25
12:27
2 min
2
986 km
11 Daltonganj (DTO)
12:59
13:01
2 min
2
1019 km
12 Barwadih Jn (BRWD)
13:28
13:33
5 min
2
1046 km
13 Latehar (LTHR)
14:13
14:15
2 min
2
1087 km
14 Tori (TORI)
14:41
14:43
2 min
2
1120 km
15 Patratu (PTRU)
16:03
16:05
2 min
2
1184 km
16 Barka Kana (BRKA)
16:40
17:00
20 min
2
1204 km
17 Ramgarh Cant (RMT)
17:11
17:13
2 min
2
1209 km
18 Muri (MURI)
18:10
18:12
2 min
2
1262 km
19 Ranchi (RNC)
19:25
19:35
10 min
2
1327 km
20 Hatia (HTE)
19:55
0
2
1334 km

Train Jharkhand Express -12874 from to passes through following stations:


ANAND VIHAR TRM, Kanpur Central, Allahabad Jn, Chunar, Roberts Ganj, Chopan, Renukut, Nagar Untari, Garhwa, Garwa Road, Daltonganj, Barwadih Jn, Latehar, Tori, Patratu, Barka Kana, Ramgarh Cant, Muri, Ranchi, Hatia,