Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Janmabhoomi Express - 12806


  ()
1 Secunderabad Jn (SC)
07:10
0
1
0 km
2 Ramannapet (RMNP)
08:19
08:20
1 min
1
76 km
3 Nalgonda (NLDA)
08:56
08:57
1 min
1
110 km
4 Miryalaguda (MRGA)
09:20
09:21
1 min
1
148 km
5 Nadikode (NDKD)
10:00
10:01
1 min
1
186 km
6 Piduguralla (PGRL)
10:16
10:17
1 min
1
208 km
7 Sattenapalle (SAP)
10:40
10:41
1 min
1
239 km
8 Guntur Jn (GNT)
11:50
11:55
5 min
1
282 km
9 Tenali Jn (TEL)
12:30
13:00
30 min
1
307 km
10 Vijayawada Jn (BZA)
13:30
13:40
10 min
1
339 km
11 Eluru (EE)
14:27
14:28
1 min
1
398 km
12 Tadepalligudem (TDD)
14:59
15:00
1 min
1
446 km
13 Rajamundry (RJY)
15:53
15:55
2 min
1
488 km
14 Samalkot Jn (SLO)
16:33
16:34
1 min
1
538 km
15 Annavaram (ANV)
16:59
17:00
1 min
1
575 km
16 Tuni (TUNI)
17:14
17:15
1 min
1
592 km
17 Anakapalle (AKP)
18:19
18:20
1 min
1
655 km
18 Duvvada (DVD)
19:08
19:10
2 min
1
671 km
19 Vishakapatnam (VSKP)
19:40
0
1
689 km

Train Janmabhoomi Express -12806 from to passes through following stations:


Secunderabad Jn, Ramannapet, Nalgonda, Miryalaguda, Nadikode, Piduguralla, Sattenapalle, Guntur Jn, Tenali Jn, Vijayawada Jn, Eluru, Tadepalligudem, Rajamundry, Samalkot Jn, Annavaram, Tuni, Anakapalle, Duvvada, Vishakapatnam,