Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Janmabhoomi Express - 12805


  ()
1 Vishakapatnam (VSKP)
06:00
0
1
0 km
2 Duvvada (DVD)
06:30
06:32
2 min
1
18 km
3 Anakapalle (AKP)
06:42
06:43
1 min
1
34 km
4 Tuni (TUNI)
07:25
07:26
1 min
1
98 km
5 Annavaram (ANV)
07:39
07:40
1 min
1
114 km
6 Samalkot Jn (SLO)
08:06
08:07
1 min
1
151 km
7 Rajamundry (RJY)
08:59
09:02
3 min
1
201 km
8 Tadepalligudem (TDD)
09:39
09:40
1 min
1
244 km
9 Eluru (EE)
10:12
10:13
1 min
1
291 km
10 Vijayawada Jn (BZA)
11:45
11:50
5 min
1
351 km
11 Tenali Jn (TEL)
12:25
12:45
20 min
1
382 km
12 Guntur Jn (GNT)
13:11
13:15
4 min
1
408 km
13 Sattenapalle (SAP)
13:53
13:54
1 min
1
450 km
14 Piduguralla (PGRL)
14:19
14:20
1 min
1
482 km
15 Nadikode (NDKD)
14:40
14:41
1 min
1
503 km
16 Miryalaguda (MRGA)
15:15
15:16
1 min
1
541 km
17 Nalgonda (NLDA)
15:45
15:46
1 min
1
579 km
18 Ramannapet (RMNP)
16:19
16:20
1 min
1
614 km
19 Secunderabad Jn (SC)
18:25
0
1
689 km

Train Janmabhoomi Express -12805 from to passes through following stations:


Vishakapatnam, Duvvada, Anakapalle, Tuni, Annavaram, Samalkot Jn, Rajamundry, Tadepalligudem, Eluru, Vijayawada Jn, Tenali Jn, Guntur Jn, Sattenapalle, Piduguralla, Nadikode, Miryalaguda, Nalgonda, Ramannapet, Secunderabad Jn,