Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jammu Mail - 24033


  ()
1 Delhi (DLI)
20:20
0
1
0 km
2 Subzi Mandi (SZM)
20:38
20:40
2 min
1
3 km
3 Narela (NUR)
21:05
21:07
2 min
1
26 km
4 Sonipat (SNP)
21:46
21:48
2 min
1
44 km
5 Ganaur (GNU)
22:04
22:06
2 min
1
60 km
6 Panipat Jn (PNP)
22:35
22:37
2 min
1
89 km
7 Karnal (KUN)
23:04
23:06
2 min
1
123 km
8 Kurukshetra Jn (KKDE)
23:37
23:39
2 min
1
156 km
9 Ambala Cant Jn (UMB)
00:30
00:40
10 min
2
198 km
10 Rajpura Jn (RPJ)
01:04
01:06
2 min
2
226 km
11 Ludhiana Jn (LDH)
02:25
02:35
10 min
2
311 km
12 Phagwara Jn (PGW)
03:01
03:03
2 min
2
347 km
13 Jalandhar Cant (JRC)
03:20
03:22
2 min
2
363 km
14 Jalandhar City (JUC)
03:40
05:00
1 hrs 20 min
2
368 km
15 Bolinna Doaba (BLND)
05:14
05:16
2 min
2
379 km
16 Khurdpur (KUPR)
05:38
05:40
2 min
2
390 km
17 Sham Chaurasi (SCQ)
05:54
05:56
2 min
2
396 km
18 Nasrala (NAS)
06:06
06:08
2 min
2
404 km
19 Hoshiarpur (HSX)
06:25
0
2
411 km

Train Jammu Mail -24033 from to passes through following stations:


Delhi, Subzi Mandi, Narela, Sonipat, Ganaur, Panipat Jn, Karnal, Kurukshetra Jn, Ambala Cant Jn, Rajpura Jn, Ludhiana Jn, Phagwara Jn, Jalandhar Cant, Jalandhar City, Bolinna Doaba, Khurdpur, Sham Chaurasi, Nasrala, Hoshiarpur,