Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jammu Mail - 14034


  ()
1 Udhampur (UHP)
14:40
0
1
0 km
2 Jammu Tawi (JAT)
16:00
16:15
15 min
1
54 km
3 Bari Brahman (BBMN)
16:26
16:28
2 min
1
62 km
4 Vijiypur Jammu (VJPJ)
16:40
16:42
2 min
1
75 km
5 Samba (SMBX)
16:55
16:57
2 min
1
86 km
6 Hira Nagar (HRNR)
17:10
17:12
2 min
1
101 km
7 Kathua (KTHU)
17:53
17:55
2 min
1
130 km
8 Sujanpur (SJNP)
18:11
18:13
2 min
1
145 km
9 Pathankot (PTK)
18:45
19:05
20 min
1
153 km
10 Chakki Bank (CHKB)
19:13
19:15
2 min
1
157 km
11 Mukerian (MEX)
19:49
19:51
2 min
1
196 km
12 Dasuya (DZA)
20:08
20:10
2 min
1
212 km
13 Tanda Urmar (TDO)
20:26
20:28
2 min
1
227 km
14 Jalandhar City (JUC)
21:30
22:10
40 min
1
269 km
15 Jalandhar Cant (JRC)
22:18
22:20
2 min
1
274 km
16 Phagwara Jn (PGW)
22:32
22:34
2 min
1
290 km
17 Ludhiana Jn (LDH)
23:40
23:50
10 min
1
326 km
18 Ambala Cant Jn (UMB)
01:40
01:50
10 min
2
439 km
19 Kurukshetra Jn (KKDE)
02:29
02:31
2 min
2
481 km
20 Karnal (KUN)
02:58
03:00
2 min
2
514 km
21 Panipat Jn (PNP)
03:47
03:49
2 min
2
548 km
22 Sonipat (SNP)
04:23
04:25
2 min
2
593 km
23 Narela (NUR)
04:42
04:44
2 min
2
611 km
24 Adrsh Ngr Delhi (ANDI)
05:09
05:11
2 min
2
628 km
25 Subzi Mandi (SZM)
05:20
05:22
2 min
2
634 km
26 Delhi (DLI)
05:45
0
2
637 km

Train Jammu Mail -14034 from to passes through following stations:


Udhampur, Jammu Tawi, Bari Brahman, Vijiypur Jammu, Samba, Hira Nagar, Kathua, Sujanpur, Pathankot, Chakki Bank, Mukerian, Dasuya, Tanda Urmar, Jalandhar City, Jalandhar Cant, Phagwara Jn, Ludhiana Jn, Ambala Cant Jn, Kurukshetra Jn, Karnal, Panipat Jn, Sonipat, Narela, Adrsh Ngr Delhi, Subzi Mandi, Delhi,