Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jammu Mail - 14033


  ()
1 Delhi (DLI)
20:20
0
1
0 km
2 Subzi Mandi (SZM)
20:38
20:40
2 min
1
3 km
3 Narela (NUR)
21:05
21:07
2 min
1
26 km
4 Sonipat (SNP)
21:46
21:48
2 min
1
44 km
5 Ganaur (GNU)
22:04
22:06
2 min
1
60 km
6 Panipat Jn (PNP)
22:35
22:37
2 min
1
89 km
7 Karnal (KUN)
23:04
23:06
2 min
1
123 km
8 Kurukshetra Jn (KKDE)
23:37
23:39
2 min
1
156 km
9 Ambala Cant Jn (UMB)
00:30
00:40
10 min
2
198 km
10 Rajpura Jn (RPJ)
01:04
01:06
2 min
2
226 km
11 Ludhiana Jn (LDH)
02:25
02:35
10 min
2
311 km
12 Phagwara Jn (PGW)
03:01
03:03
2 min
2
347 km
13 Jalandhar Cant (JRC)
03:20
03:22
2 min
2
363 km
14 Jalandhar City (JUC)
03:40
04:05
25 min
2
368 km
15 Tanda Urmar (TDO)
04:43
04:45
2 min
2
410 km
16 Dasuya (DZA)
05:17
05:19
2 min
2
425 km
17 Mukerian (MEX)
05:37
05:38
1 min
2
441 km
18 Chakki Bank (CHKB)
06:24
06:26
2 min
2
480 km
19 Pathankot (PTK)
06:50
07:12
22 min
2
484 km
20 Sujanpur (SJNP)
07:22
07:24
2 min
2
492 km
21 Madhopur Punjab (MDPB)
07:30
07:32
2 min
2
499 km
22 Kathua (KTHU)
07:40
07:42
2 min
2
507 km
23 Chakdayala (CKDL)
08:08
08:10
2 min
2
533 km
24 Hira Nagar (HRNR)
08:16
08:18
2 min
2
536 km
25 Samba (SMBX)
08:33
08:35
2 min
2
551 km
26 Vijiypur Jammu (VJPJ)
08:50
08:52
2 min
2
562 km
27 Bari Brahman (BBMN)
09:16
09:18
2 min
2
575 km
28 Jammu Tawi (JAT)
09:55
10:10
15 min
2
583 km
29 Udhampur (UHP)
11:40
0
2
637 km

Train Jammu Mail -14033 from to passes through following stations:


Delhi, Subzi Mandi, Narela, Sonipat, Ganaur, Panipat Jn, Karnal, Kurukshetra Jn, Ambala Cant Jn, Rajpura Jn, Ludhiana Jn, Phagwara Jn, Jalandhar Cant, Jalandhar City, Tanda Urmar, Dasuya, Mukerian, Chakki Bank, Pathankot, Sujanpur, Madhopur Punjab, Kathua, Chakdayala, Hira Nagar, Samba, Vijiypur Jammu, Bari Brahman, Jammu Tawi, Udhampur,