Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jaipur Madras Express - 12968


  ()
1 Jaipur (JP)
19:40
0
1
0 km
2 Sawai Madhopur (SWM)
21:30
21:40
10 min
1
132 km
3 Kota Jn (KOTA)
22:55
23:05
10 min
1
240 km
4 Ramganj Mandi (RMA)
23:59
00:01
2 min
2
312 km
5 Bhawani Mandi (BWM)
00:21
00:23
2 min
2
340 km
6 Shamgarh (SGZ)
00:47
00:49
2 min
2
373 km
7 Vikramgarh Alot (VMA)
01:27
01:29
2 min
2
425 km
8 Nagda Jn (NAD)
02:25
02:50
25 min
2
465 km
9 Ujjain Jn (UJN)
03:45
03:55
10 min
2
519 km
10 Berchha (BCH)
04:45
04:47
2 min
2
580 km
11 Shujalpur (SJP)
05:24
05:26
2 min
2
623 km
12 Sehore (SEH)
06:01
06:03
2 min
2
664 km
13 Bairagarh (BIH)
06:40
06:42
2 min
2
693 km
14 Bhopal Jn (BPL)
07:10
07:20
10 min
2
703 km
15 Habibganj (HBJ)
07:30
07:32
2 min
2
709 km
16 Itarsi Jn (ET)
09:20
09:25
5 min
2
795 km
17 Betul (BZU)
10:59
11:01
2 min
2
901 km
18 Pandhurna (PAR)
12:18
12:20
2 min
2
988 km
19 Katol (KATL)
12:54
12:56
2 min
2
1031 km
20 Nagpur (NGP)
14:00
14:10
10 min
2
1092 km
21 Sevagram (SEGM)
15:12
15:14
2 min
2
1168 km
22 Chandrapur (CD)
16:48
16:50
2 min
2
1289 km
23 Balharshah (BPQ)
17:40
17:55
15 min
2
1303 km
24 Sirpur Kagazngr (SKZR)
18:38
18:40
2 min
2
1372 km
25 Mancheral (MCI)
19:27
19:29
2 min
2
1431 km
26 Warangal (WL)
21:33
21:38
5 min
2
1547 km
27 Vijayawada Jn (BZA)
02:10
02:20
10 min
3
1755 km
28 Nellore (NLR)
05:19
05:21
2 min
3
2010 km
29 Gudur Jn (GDR)
06:45
06:50
5 min
3
2048 km
30 Chennai Central (MAS)
09:45
0
3
2185 km

Train Jaipur Madras Express -12968 from to passes through following stations:


Jaipur, Sawai Madhopur, Kota Jn, Ramganj Mandi, Bhawani Mandi, Shamgarh, Vikramgarh Alot, Nagda Jn, Ujjain Jn, Berchha, Shujalpur, Sehore, Bairagarh, Bhopal Jn, Habibganj, Itarsi Jn, Betul, Pandhurna, Katol, Nagpur, Sevagram, Chandrapur, Balharshah, Sirpur Kagazngr, Mancheral, Warangal, Vijayawada Jn, Nellore, Gudur Jn, Chennai Central,