Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jaipur Indore Express - 12974


  ()
1 Jaipur (JP)
21:10
0
1
0 km
2 Durgapura (DPA)
21:18
21:20
2 min
1
8 km
3 Sawai Madhopur (SWM)
22:58
23:15
17 min
1
132 km
4 Kota Jn (KOTA)
00:25
00:35
10 min
2
240 km
5 Nagda Jn (NAD)
03:55
04:20
25 min
2
465 km
6 Ujjain Jn (UJN)
05:10
05:25
15 min
2
519 km
7 Dewas (DWX)
06:01
06:03
2 min
2
560 km
8 Indore Jn Bg (INDB)
06:50
0
2
599 km

Train Jaipur Indore Express -12974 from to passes through following stations:


Jaipur, Durgapura, Sawai Madhopur, Kota Jn, Nagda Jn, Ujjain Jn, Dewas, Indore Jn Bg,