Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Jaipur Hanumangarh Special - 09734


  ()
1 Kota Jn (KOTA)
16:40
0
1
0 km
2 Lakheri (LKE)
17:24
17:26
2 min
1
61 km
3 Indargarh (IDG)
17:38
17:40
2 min
1
72 km
4 Sawai Madhopur (SWM)
18:20
18:40
20 min
1
108 km
5 Chauth Ka Brwra (CKB)
19:09
19:10
1 min
1
130 km
6 Bansthali Niwai (BNLW)
19:35
19:36
1 min
1
174 km
7 Durgapura (DPA)
20:39
20:53
14 min
1
232 km
8 Jaipur (JP)
21:05
21:15
10 min
1
240 km
9 Asalpur Jobner (JOB)
21:43
21:44
1 min
1
276 km
10 Phulera Jn (FL)
22:08
22:10
2 min
1
294 km
11 Sambhar Lake (SBR)
22:20
22:22
2 min
1
302 km
12 Nawa City (NAC)
22:57
22:59
2 min
1
330 km
13 Makrana Jn (MKN)
23:15
23:18
3 min
1
359 km
14 Degana Jn (DNA)
23:51
23:53
2 min
1
403 km
15 Nagaur (NGO)
02:11
02:16
5 min
2
505 km
16 Nokha (NOK)
03:08
03:10
2 min
2
556 km
17 Bikaner Jn (BKN)
04:30
04:40
10 min
2
621 km
18 Lalgarh Jn (LGH)
04:50
04:52
2 min
2
624 km
19 Lunkaransar (LKS)
05:58
06:00
2 min
2
700 km
20 Mahajan (MHJ)
06:32
06:34
2 min
2
740 km
21 Suratgarh Jn (SOG)
07:30
07:35
5 min
2
802 km
22 Pili Bangan (PGK)
08:00
08:02
2 min
2
827 km
23 Hanumangarh Jn (HMH)
08:45
0
2
852 km

Train Jaipur Hanumangarh Special -09734 from to passes through following stations:


Kota Jn, Lakheri, Indargarh, Sawai Madhopur, Chauth Ka Brwra, Bansthali Niwai, Durgapura, Jaipur, Asalpur Jobner, Phulera Jn, Sambhar Lake, Nawa City, Makrana Jn, Degana Jn, Nagaur, Nokha, Bikaner Jn, Lalgarh Jn, Lunkaransar, Mahajan, Suratgarh Jn, Pili Bangan, Hanumangarh Jn,