Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Intercity Express - 4211


  ()
1 Agra Cantt (AGC)
06:00
0
1
0 km
2 Raja Ki Mandi (RKM)
06:07
06:09
2 min
1
4 km
3 Farah Town (FHT)
06:30
06:32
2 min
1
32 km
4 Mathura Jn (MTJ)
07:00
07:02
2 min
1
54 km
5 Chata (CHJ)
07:24
07:26
2 min
1
85 km
6 Kosi Kalan (KSV)
07:37
07:39
2 min
1
95 km
7 Hodal (HDL)
07:51
07:53
2 min
1
108 km
8 Palwal (PWL)
08:28
08:30
2 min
1
138 km
9 Asaoti (AST)
08:41
08:43
2 min
1
149 km
10 Ballabgarh (BVH)
08:52
08:54
2 min
1
159 km
11 Faridabad Nw Tn (FDN)
09:00
09:02
2 min
1
163 km
12 Faridabad (FDB)
09:08
09:10
2 min
1
167 km
13 Tuglakabad (TKD)
09:23
09:25
2 min
1
177 km
14 Okhla (OKA)
09:33
09:35
2 min
1
184 km
15 H Nizamuddin (NZM)
09:43
09:44
1 min
1
188 km
16 New Delhi (NDLS)
10:15
0
1
195 km

Train Intercity Express -4211 from Agra Cantt to New Delhi passes through following stations:


Agra Cantt, Raja Ki Mandi, Farah Town, Mathura Jn, Chata, Kosi Kalan, Hodal, Palwal, Asaoti, Ballabgarh, Faridabad Nw Tn, Faridabad, Tuglakabad, Okhla, H Nizamuddin, New Delhi,