Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Intercity Express - 15604


  ()
1 Ledo (LEDO)
15:15
0
1
0 km
2 Margherita (MRG)
15:26
15:28
2 min
1
8 km
3 Digboi (DBY)
15:46
15:48
2 min
1
21 km
4 Makum Jn (MJN)
16:15
16:17
2 min
1
47 km
5 Tinsukia Jn (TSK)
16:30
16:35
5 min
1
55 km
6 New Tinsukia Jn (NTSK)
16:50
17:00
10 min
1
57 km
7 Duliajan (DJG)
17:15
17:16
1 min
1
73 km
8 Naharkatiya (NHK)
17:27
17:28
1 min
1
82 km
9 Namrup (NAM)
17:40
17:41
1 min
1
94 km
10 Borhat (BFD)
17:51
17:52
1 min
1
99 km
11 Sapekhati (SPK)
18:05
18:06
1 min
1
112 km
12 Bhojo (BOJ)
18:20
18:21
1 min
1
126 km
13 LXA (LXA)
18:40
18:41
1 min
1
146 km
14 Simaluguri Jn (SLGR)
18:58
19:00
2 min
1
160 km
15 Amguri (AGI)
19:20
19:22
2 min
1
186 km
16 Mariani Jn (MXN)
20:00
20:10
10 min
1
214 km
17 Titabar (TTB)
20:21
20:22
1 min
1
226 km
18 Furkating Jn (FKG)
21:10
21:40
30 min
1
252 km
19 Sarupathar (SZR)
22:19
22:20
1 min
1
286 km
20 Bokajan (BXJ)
22:39
22:40
1 min
1
308 km
21 Dimapur (DMV)
23:10
23:20
10 min
1
322 km
22 Diphu (DPU)
00:03
00:05
2 min
2
359 km
23 Lumding Jn (LMG)
01:00
01:10
10 min
2
391 km
24 Lanka (LKA)
01:43
01:44
1 min
2
421 km
25 Hojai (HJI)
01:59
02:00
1 min
2
436 km
26 Kampur (KWM)
02:29
02:30
1 min
2
463 km
27 Chaparmukh Jn (CPK)
02:48
02:50
2 min
2
480 km
28 Jagi Road (JID)
03:18
03:19
1 min
2
514 km
29 Guwahati (GHY)
04:35
0
2
571 km

Train Intercity Express -15604 from to passes through following stations:


Ledo, Margherita, Digboi, Makum Jn, Tinsukia Jn, New Tinsukia Jn, Duliajan, Naharkatiya, Namrup, Borhat, Sapekhati, Bhojo, LXA, Simaluguri Jn, Amguri, Mariani Jn, Titabar, Furkating Jn, Sarupathar, Bokajan, Dimapur, Diphu, Lumding Jn, Lanka, Hojai, Kampur, Chaparmukh Jn, Jagi Road, Guwahati,