Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Intercity Express - 12481


  ()
1 Delhi (DLI)
13:10
0
1
0 km
2 Shakurbasti (SSB)
13:33
13:35
2 min
1
11 km
3 Bahadurgarh (BGZ)
13:53
13:55
2 min
1
30 km
4 Sampla (SPZ)
14:09
14:11
2 min
1
48 km
5 Rohtak Jn (ROK)
14:35
14:38
3 min
1
70 km
6 Jind Jn (JIND)
15:30
15:33
3 min
1
128 km
7 Narwana Jn (NRW)
15:58
16:00
2 min
1
161 km
8 Jakhal Jn (JHL)
16:35
16:38
3 min
1
200 km
9 Mansa (MSZ)
17:09
17:11
2 min
1
245 km
10 Bhatinda Jn (BTI)
18:15
18:20
5 min
1
298 km
11 Giddarbaha (GDB)
18:46
18:48
2 min
1
325 km
12 Malout (MOT)
19:06
19:08
2 min
1
341 km
13 Abohar (ABS)
19:36
19:38
2 min
1
371 km
14 Shri Ganganagar (SGNR)
20:40
0
1
424 km

Train Intercity Express -12481 from to passes through following stations:


Delhi, Shakurbasti, Bahadurgarh, Sampla, Rohtak Jn, Jind Jn, Narwana Jn, Jakhal Jn, Mansa, Bhatinda Jn, Giddarbaha, Malout, Abohar, Shri Ganganagar,