Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Intercity Express - 12466


  ()
1 Jodhpur Jn (JU)
05:55
0
1
0 km
2 Raika Bagh (RKB)
06:00
06:02
2 min
1
3 km
3 Gotan (GOTN)
07:01
07:03
2 min
1
84 km
4 Merta Road Jn (MTD)
07:25
07:27
2 min
1
105 km
5 Degana Jn (DNA)
08:00
08:02
2 min
1
149 km
6 Makrana Jn (MKN)
08:39
08:41
2 min
1
193 km
7 Nawa City (NAC)
09:09
09:11
2 min
1
223 km
8 Jaipur (JP)
10:45
10:55
10 min
1
313 km
9 Durgapura (DPA)
11:03
11:05
2 min
1
320 km
10 Bansthali Niwai (BNLW)
11:53
11:55
2 min
1
379 km
11 Isarda (ISA)
12:15
12:17
2 min
1
405 km
12 Chauth Ka Brwra (CKB)
12:29
12:31
2 min
1
422 km
13 Sawai Madhopur (SWM)
13:15
13:30
15 min
1
444 km
14 Indargarh (IDG)
13:53
13:55
2 min
1
481 km
15 Kota Jn (KOTA)
14:45
14:55
10 min
1
552 km
16 Ramganj Mandi (RMA)
15:48
15:50
2 min
1
624 km
17 Bhawani Mandi (BWM)
16:11
16:13
2 min
1
652 km
18 Shamgarh (SGZ)
16:38
16:40
2 min
1
686 km
19 Vikramgarh Alot (VMA)
17:48
17:50
2 min
1
737 km
20 Nagda Jn (NAD)
19:10
19:35
25 min
1
777 km
21 Ujjain Jn (UJN)
20:30
20:45
15 min
1
832 km
22 Dewas (DWX)
21:39
21:41
2 min
1
872 km
23 Indore Jn Bg (INDB)
22:25
0
1
911 km

Train Intercity Express -12466 from to passes through following stations:


Jodhpur Jn, Raika Bagh, Gotan, Merta Road Jn, Degana Jn, Makrana Jn, Nawa City, Jaipur, Durgapura, Bansthali Niwai, Isarda, Chauth Ka Brwra, Sawai Madhopur, Indargarh, Kota Jn, Ramganj Mandi, Bhawani Mandi, Shamgarh, Vikramgarh Alot, Nagda Jn, Ujjain Jn, Dewas, Indore Jn Bg,