Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Indore Patna Express - 19313


  ()
1 Indore Jn Bg (INDB)
14:00
0
1
0 km
2 Dewas (DWX)
14:38
14:40
2 min
1
39 km
3 Ujjain Jn (UJN)
15:28
15:43
15 min
1
80 km
4 Shujalpur (SJP)
17:00
17:02
2 min
1
183 km
5 Bhopal Jn (BPL)
18:35
18:55
20 min
1
263 km
6 Bina Jn (BINA)
21:10
21:15
5 min
1
402 km
7 Lalitpur (LAR)
21:57
21:59
2 min
1
464 km
8 Jhansi Jn (JHS)
23:12
23:32
20 min
1
554 km
9 Orai (ORAI)
01:10
01:12
2 min
2
668 km
10 Kanpur Central (CNB)
04:00
04:05
5 min
2
774 km
11 Lucknow (LKO)
05:30
05:40
10 min
2
845 km
12 Sultanpur (SLN)
07:53
07:58
5 min
2
985 km
13 Varanasi Jn (BSB)
11:10
11:50
40 min
2
1128 km
14 Mughal Sarai Jn (MGS)
12:30
12:50
20 min
2
1145 km
15 Patna Jn (PNBE)
16:20
0
2
1357 km

Train Indore Patna Express -19313 from to passes through following stations:


Indore Jn Bg, Dewas, Ujjain Jn, Shujalpur, Bhopal Jn, Bina Jn, Lalitpur, Jhansi Jn, Orai, Kanpur Central, Lucknow, Sultanpur, Varanasi Jn, Mughal Sarai Jn, Patna Jn,