Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Indore Gandhinagar Express - 19310


  ()
1 Indore Jn Bg (INDB)
22:45
0
1
0 km
2 Dewas (DWX)
23:21
23:23
2 min
1
39 km
3 Ujjain Jn (UJN)
00:10
00:30
20 min
2
80 km
4 Nagda Jn (NAD)
01:35
01:37
2 min
2
135 km
5 Khachrod (KUH)
01:48
01:50
2 min
2
148 km
6 Ratlam Jn (RTM)
02:20
02:30
10 min
2
176 km
7 Meghnagar (MGN)
03:31
03:33
2 min
2
256 km
8 Dahod (DHD)
04:00
04:02
2 min
2
289 km
9 Godhra Jn (GDA)
05:15
05:17
2 min
2
364 km
10 Vadodara Jn (BRC)
06:25
06:50
25 min
2
438 km
11 Anand Jn (ANND)
07:21
07:23
2 min
2
473 km
12 Nadiad Jn (ND)
07:43
07:45
2 min
2
492 km
13 Mhmdvd Kheda Rd (MHD)
07:59
08:01
2 min
2
509 km
14 Ahmedabad Jn (ADI)
08:45
08:55
10 min
2
537 km
15 Sabarmati Jn (SBI)
09:08
09:10
2 min
2
543 km
16 Chandlodiya (CLDY)
09:20
09:22
2 min
2
548 km
17 Khodiyar (KHD)
09:33
09:35
2 min
2
558 km
18 Gandhinagar Cap (GNC)
10:00
0
2
571 km

Train Indore Gandhinagar Express -19310 from to passes through following stations:


Indore Jn Bg, Dewas, Ujjain Jn, Nagda Jn, Khachrod, Ratlam Jn, Meghnagar, Dahod, Godhra Jn, Vadodara Jn, Anand Jn, Nadiad Jn, Mhmdvd Kheda Rd, Ahmedabad Jn, Sabarmati Jn, Chandlodiya, Khodiyar, Gandhinagar Cap,