Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hyderabad Express - 17031


  ()
1 Mumbai Cst (CSTM)
12:45
0
1
0 km
2 Dadar (DR)
12:58
13:00
2 min
1
9 km
3 Kalyan Jn (KYN)
13:40
13:45
5 min
1
54 km
4 Karjat (KJT)
14:23
14:25
2 min
1
100 km
5 Lonavala (LNL)
15:13
15:15
2 min
1
128 km
6 Pune Jn (PUNE)
16:30
16:35
5 min
1
192 km
7 Uruli (URI)
17:03
17:05
2 min
1
221 km
8 Kedgaon (KDG)
17:23
17:25
2 min
1
246 km
9 Daund Jn (DD)
18:10
18:15
5 min
1
268 km
10 Bhigwan (BGVN)
18:38
18:40
2 min
1
295 km
11 Jeur (JEUR)
19:30
19:32
2 min
1
342 km
12 Kurduvadi (KWV)
20:28
20:30
2 min
1
377 km
13 Solapur Jn (SUR)
22:15
22:25
10 min
1
455 km
14 Dudhani (DUD)
23:28
23:30
2 min
1
519 km
15 Ganagapur Road (GUR)
00:09
00:10
1 min
2
542 km
16 Gulbarga (GR)
00:28
00:30
2 min
2
568 km
17 Shahabad (SDB)
00:58
01:00
2 min
2
595 km
18 Wadi (WADI)
01:50
01:55
5 min
2
605 km
19 Chittapur (CT)
02:06
02:08
2 min
2
620 km
20 Malkhaid Road (MQR)
02:18
02:20
2 min
2
630 km
21 Seram (SEM)
02:28
02:30
2 min
2
642 km
22 Tandur (TDU)
02:58
03:00
2 min
2
676 km
23 Vikarabad Jn (VKB)
03:57
03:59
2 min
2
717 km
24 Lingampalli (LPI)
04:32
04:34
2 min
2
766 km
25 Begampet (BMT)
04:53
04:58
5 min
2
784 km
26 Hyderabad Decan (HYB)
05:55
0
2
790 km

Train Hyderabad Express -17031 from to passes through following stations:


Mumbai Cst, Dadar, Kalyan Jn, Karjat, Lonavala, Pune Jn, Uruli, Kedgaon, Daund Jn, Bhigwan, Jeur, Kurduvadi, Solapur Jn, Dudhani, Ganagapur Road, Gulbarga, Shahabad, Wadi, Chittapur, Malkhaid Road, Seram, Tandur, Vikarabad Jn, Lingampalli, Begampet, Hyderabad Decan,