Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hyderabad Deccan Qln Special - 07115


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
16:00
0
1
0 km
2 Secunderabad Jn (SC)
16:20
16:30
10 min
1
10 km
3 Nalgonda (NLDA)
18:00
18:02
2 min
1
120 km
4 Miryalaguda (MRGA)
18:30
18:32
2 min
1
158 km
5 Vishnupuram (VNUP)
18:46
18:48
2 min
1
178 km
6 Nadikode (NDKD)
19:13
19:15
2 min
1
196 km
7 Piduguralla (PGRL)
19:38
19:40
2 min
1
217 km
8 Sattenapalle (SAP)
20:05
20:07
2 min
1
249 km
9 Guntur Jn (GNT)
21:25
21:45
20 min
1
291 km
10 Tenali Jn (TEL)
22:45
22:47
2 min
1
317 km
11 Nidubrolu (NDO)
23:07
23:09
2 min
1
338 km
12 Bapatla (BPP)
23:27
23:29
2 min
1
359 km
13 Chirala (CLX)
23:50
23:52
2 min
1
374 km
14 Ongole (OGL)
00:40
00:42
2 min
2
423 km
15 Kavali (KVZ)
01:30
01:32
2 min
2
489 km
16 Nellore (NLR)
02:15
02:17
2 min
2
539 km
17 Gudur Jn (GDR)
04:48
04:50
2 min
2
578 km
18 Venkatagiri (VKI)
05:20
05:22
2 min
2
613 km
19 Sri Kalahasti (KHT)
05:41
05:43
2 min
2
638 km
20 Renigunta Jn (RU)
06:20
06:30
10 min
2
661 km
21 Katpadi Jn (KPD)
08:55
09:00
5 min
2
794 km
22 Jolarpettai (JTJ)
10:18
10:20
2 min
2
877 km
23 Salem Jn (SA)
11:50
11:55
5 min
2
998 km
24 Erode Jn (ED)
12:55
13:15
20 min
2
1060 km
25 Tiruppur (TUP)
13:58
14:00
2 min
2
1110 km
26 Podanur Jn (PTJ)
14:48
14:50
2 min
2
1154 km
27 Palghat (PGT)
15:45
15:50
5 min
2
1202 km
28 Trichur (TCR)
17:05
17:10
5 min
2
1279 km
29 Alwaye (AWY)
18:08
18:10
2 min
2
1334 km
30 Ernakulam Town (ERN)
18:55
19:05
10 min
2
1351 km
31 Kottayam (KTYM)
20:40
20:45
5 min
2
1413 km
32 Tiruvalla (TRVL)
21:13
21:15
2 min
2
1439 km
33 Chengannur (CNGR)
21:25
21:30
5 min
2
1448 km
34 Kayankulam Jn (KYJ)
21:58
22:00
2 min
2
1468 km
35 Quilon Jn (QLN)
23:00
0
2
1509 km

Train Hyderabad Deccan Qln Special -07115 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Secunderabad Jn, Nalgonda, Miryalaguda, Vishnupuram, Nadikode, Piduguralla, Sattenapalle, Guntur Jn, Tenali Jn, Nidubrolu, Bapatla, Chirala, Ongole, Kavali, Nellore, Gudur Jn, Venkatagiri, Sri Kalahasti, Renigunta Jn, Katpadi Jn, Jolarpettai, Salem Jn, Erode Jn, Tiruppur, Podanur Jn, Palghat, Trichur, Alwaye, Ernakulam Town, Kottayam, Tiruvalla, Chengannur, Kayankulam Jn, Quilon Jn,