Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hyderabad Deccan Ajmer Special - 774


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
14:00
0
1
0 km
2 Secunderabad Jn (SC)
14:25
14:30
5 min
1
10 km
3 Kazipet Jn (KZJ)
16:40
16:45
5 min
1
142 km
4 Bisugirsharif (BGSF)
17:10
17:12
2 min
1
184 km
5 Ramgundam (RDM)
17:40
17:42
2 min
1
234 km
6 Mancheral (MCI)
17:58
18:00
2 min
1
248 km
7 Belampalli (BPA)
18:23
18:25
2 min
1
268 km
8 Sirpur Kagazngr (SKZR)
18:53
18:55
2 min
1
306 km
9 Balharshah (BPQ)
21:40
21:50
10 min
1
376 km
10 Nagpur (NGP)
01:05
01:25
20 min
2
587 km
11 Itarsi Jn (ET)
06:10
06:20
10 min
2
884 km
12 Bhopal Jn (BPL)
08:30
08:40
10 min
2
976 km
13 Ujjain Jn (UJN)
12:10
12:20
10 min
2
1159 km
14 Ratlam Jn (RTM)
14:00
14:25
25 min
2
1256 km
15 Jaora (JAO)
15:00
15:15
15 min
2
1289 km
16 Mandasor (MDS)
15:50
15:52
2 min
2
1340 km
17 Nimach (NMH)
16:40
16:50
10 min
2
1389 km
18 Chittaurgarh (COR)
18:00
18:20
20 min
2
1444 km
19 Bhilwara (BHL)
19:40
19:42
2 min
2
1498 km
20 Nasirabad (NSD)
21:15
21:17
2 min
2
1607 km
21 Ajmer Jn (AII)
22:00
0
2
1630 km

Train Hyderabad Deccan Ajmer Special -774 from Hyderabad Decan to Ajmer Jn passes through following stations:


Hyderabad Decan, Secunderabad Jn, Kazipet Jn, Bisugirsharif, Ramgundam, Mancheral, Belampalli, Sirpur Kagazngr, Balharshah, Nagpur, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Ujjain Jn, Ratlam Jn, Jaora, Mandasor, Nimach, Chittaurgarh, Bhilwara, Nasirabad, Ajmer Jn,