Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hyderabad Deccan Ajmer Special - 07106


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
21:35
0
1
0 km
2 Secunderabad Jn (SC)
22:00
22:05
5 min
1
10 km
3 Malkajgiri (MJF)
22:15
22:17
2 min
1
14 km
4 Medchal (MED)
22:52
22:54
2 min
1
38 km
5 Kamareddi (KMC)
00:05
00:07
2 min
2
119 km
6 Nizamabad (NZB)
01:05
01:07
2 min
2
170 km
7 Basar (BSX)
01:40
01:42
2 min
2
200 km
8 Dharmabad (DAB)
01:57
01:59
2 min
2
210 km
9 Mudkhed (MUE)
02:58
03:00
2 min
2
259 km
10 Nanded (NED)
03:25
03:30
5 min
2
281 km
11 Purna Jn (PAU)
04:00
04:10
10 min
2
312 km
12 Parbhani Jn (PBN)
04:45
04:47
2 min
2
340 km
13 Jalna (J)
06:43
06:45
2 min
2
455 km
14 Aurangabad (AWB)
07:50
07:55
5 min
2
517 km
15 Manmad Jn (MMR)
10:20
10:45
25 min
2
631 km
16 Bhusaval Jn (BSL)
13:10
13:20
10 min
2
815 km
17 Khandwa (KNW)
15:20
15:25
5 min
2
938 km
18 Itarsi Jn (ET)
18:20
18:30
10 min
2
1122 km
19 Bhopal Jn (BPL)
21:00
21:10
10 min
2
1214 km
20 Sehore (SEH)
21:40
21:42
2 min
2
1252 km
21 Shujalpur (SJP)
22:40
22:42
2 min
2
1294 km
22 Berchha (BCH)
23:00
23:02
2 min
2
1337 km
23 Ujjain Jn (UJN)
00:30
00:40
10 min
3
1397 km
24 Nagda Jn (NAD)
01:40
02:05
25 min
3
1452 km
25 Kota Jn (KOTA)
04:50
05:10
20 min
3
1677 km
26 Bundi (BUDI)
05:47
05:49
2 min
3
1715 km
27 Mandalgarh (MLGH)
07:00
07:02
2 min
3
1783 km
28 Chanderiya (CNA)
10:40
11:00
20 min
3
1841 km
29 Bhilwara (BHL)
11:55
11:57
2 min
3
1887 km
30 Bijainagar (BJNR)
12:50
12:52
2 min
3
1954 km
31 Nasirabad (NSD)
13:30
13:32
2 min
3
1996 km
32 Ajmer Jn (AII)
14:30
0
3
2019 km

Train Hyderabad Deccan Ajmer Special -07106 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Secunderabad Jn, Malkajgiri, Medchal, Kamareddi, Nizamabad, Basar, Dharmabad, Mudkhed, Nanded, Purna Jn, Parbhani Jn, Jalna, Aurangabad, Manmad Jn, Bhusaval Jn, Khandwa, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Sehore, Shujalpur, Berchha, Ujjain Jn, Nagda Jn, Kota Jn, Bundi, Mandalgarh, Chanderiya, Bhilwara, Bijainagar, Nasirabad, Ajmer Jn,