Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hyderabad Deccan Ajmer Shrungavarpukta Express - 12720


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
20:30
0
1
0 km
2 Secunderabad Jn (SC)
20:50
20:55
5 min
1
10 km
3 Nizamabad (NZB)
23:13
23:15
2 min
1
170 km
4 Mudkhed (MUE)
00:48
00:50
2 min
2
259 km
5 Nanded (NED)
01:18
01:20
2 min
2
281 km
6 Purna Jn (PAU)
02:10
02:20
10 min
2
312 km
7 Hingoli Deccan (HNL)
03:36
03:37
1 min
2
392 km
8 Washim (WHM)
04:04
04:05
1 min
2
440 km
9 Akola Jn (AK)
05:35
05:40
5 min
2
519 km
10 Khandwa (KNW)
09:50
09:55
5 min
2
782 km
11 Itarsi Jn (ET)
12:15
12:25
10 min
2
965 km
12 Bhopal Jn (BPL)
14:30
14:40
10 min
2
1057 km
13 Ujjain Jn (UJN)
17:25
17:45
20 min
2
1240 km
14 Ratlam Jn (RTM)
19:30
19:50
20 min
2
1337 km
15 Mandasor (MDS)
21:26
21:28
2 min
2
1421 km
16 Nimach (NMH)
22:15
22:17
2 min
2
1470 km
17 Chittaurgarh (COR)
23:28
23:30
2 min
2
1525 km
18 Bhilwara (BHL)
00:32
00:37
5 min
3
1579 km
19 Ajmer Jn (AII)
03:25
0
3
1711 km

Train Hyderabad Deccan Ajmer Shrungavarpukta Express -12720 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Secunderabad Jn, Nizamabad, Mudkhed, Nanded, Purna Jn, Hingoli Deccan, Washim, Akola Jn, Khandwa, Itarsi Jn, Bhopal Jn, Ujjain Jn, Ratlam Jn, Mandasor, Nimach, Chittaurgarh, Bhilwara, Ajmer Jn,