Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hussainsagar Express - 12702


  ()
1 Hyderabad Decan (HYB)
14:45
0
1
0 km
2 Begampet (BMT)
14:55
14:57
2 min
1
6 km
3 Vikarabad Jn (VKB)
16:00
16:02
2 min
1
74 km
4 Tandur (TDU)
16:39
16:40
1 min
1
115 km
5 Seram (SEM)
17:08
17:09
1 min
1
148 km
6 Malkhaid Road (MQR)
17:17
17:18
1 min
1
161 km
7 Chittapur (CT)
17:37
17:38
1 min
1
170 km
8 Wadi (WADI)
18:05
18:10
5 min
1
185 km
9 Shahabad (SDB)
18:21
18:23
2 min
1
196 km
10 Gulbarga (GR)
18:48
18:50
2 min
1
222 km
11 Ganagapur Road (GUR)
19:16
19:18
2 min
1
249 km
12 Solapur Jn (SUR)
20:50
21:00
10 min
1
335 km
13 Kurduvadi (KWV)
22:08
22:10
2 min
1
414 km
14 Pune Jn (PUNE)
01:10
01:15
5 min
2
598 km
15 Kalyan Jn (KYN)
03:53
03:55
2 min
2
737 km
16 Dadar (DR)
04:33
04:35
2 min
2
781 km
17 Mumbai Cst (CSTM)
05:05
0
2
790 km

Train Hussainsagar Express -12702 from to passes through following stations:


Hyderabad Decan, Begampet, Vikarabad Jn, Tandur, Seram, Malkhaid Road, Chittapur, Wadi, Shahabad, Gulbarga, Ganagapur Road, Solapur Jn, Kurduvadi, Pune Jn, Kalyan Jn, Dadar, Mumbai Cst,