Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hirakhand Express - 18448


  ()
1 Jagdalpur (JDB)
15:30
0
1
0 km
2 Jeypore (JYP)
16:27
16:29
2 min
1
65 km
3 Koraput (KRPU)
18:05
18:25
20 min
1
106 km
4 Damanjodi (DMNJ)
18:53
18:54
1 min
1
125 km
5 BAIGUDA (BGUA)
19:12
19:13
1 min
1
140 km
6 Kakirigumma (KKGM)
19:29
19:30
1 min
1
152 km
7 Laxmipur Road (LKMR)
19:49
19:50
1 min
1
168 km
8 SGRM (SGRM)
20:04
20:05
1 min
1
180 km
9 Tikiri (TKRI)
20:19
20:20
1 min
1
189 km
10 Rauli (RUL)
20:39
20:40
1 min
1
202 km
11 Leliguma (LLGM)
20:57
20:58
1 min
1
218 km
12 Bhalumaska (BLMK)
21:13
21:14
1 min
1
235 km
13 SKPI (SKPI)
21:29
21:30
1 min
1
246 km
14 Keutguda (KTGA)
21:47
21:48
1 min
1
260 km
15 Singapuram Road (SPRD)
22:04
22:05
1 min
1
270 km
16 Rayagada (RGDA)
22:35
22:55
20 min
1
279 km
17 Parvatipuram Tn (PVPT)
23:29
23:30
1 min
1
324 km
18 Parvatipuram (PVP)
23:34
23:35
1 min
1
326 km
19 Bobbili (VBL)
23:59
00:01
2 min
2
350 km
20 Vizianagram Jn (VZM)
01:05
01:30
25 min
2
403 km
21 Chipurupalle (CPP)
01:56
01:57
1 min
2
434 km
22 Srikakulam Road (CHE)
02:30
02:32
2 min
2
473 km
23 Naupada Jn (NWP)
03:04
03:05
1 min
2
520 km
24 Palasa (PSA)
03:55
04:00
5 min
2
546 km
25 Sompeta (SPT)
04:21
04:22
1 min
2
577 km
26 Ichchpuram (IPM)
04:35
04:36
1 min
2
595 km
27 Berhampur (BAM)
05:25
05:30
5 min
2
619 km
28 Chatrapur (CAP)
05:45
05:46
1 min
2
641 km
29 Ganjam (GAM)
06:00
06:01
1 min
2
650 km
30 Khallikot (KIT)
06:25
06:26
1 min
2
678 km
31 Balugan (BALU)
06:42
06:43
1 min
2
695 km
32 Kalupara Ghat (KAPG)
07:10
07:11
1 min
2
723 km
33 Nirakarpur (NKP)
07:24
07:25
1 min
2
740 km
34 Khurda Road Jn (KUR)
07:55
08:00
5 min
2
766 km
35 Bhubaneswar (BBS)
08:25
0
2
785 km

Train Hirakhand Express -18448 from to passes through following stations:


Jagdalpur, Jeypore, Koraput, Damanjodi, BAIGUDA, Kakirigumma, Laxmipur Road, SGRM, Tikiri, Rauli, Leliguma, Bhalumaska, SKPI, Keutguda, Singapuram Road, Rayagada, Parvatipuram Tn, Parvatipuram, Bobbili, Vizianagram Jn, Chipurupalle, Srikakulam Road, Naupada Jn, Palasa, Sompeta, Ichchpuram, Berhampur, Chatrapur, Ganjam, Khallikot, Balugan, Kalupara Ghat, Nirakarpur, Khurda Road Jn, Bhubaneswar,