Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hatia Lokmanyatilak Super - 12812


  ()
1 Hatia (HTE)
09:40
0
1
0 km
2 Rourkela (ROU)
12:20
12:30
10 min
1
167 km
3 Jharsuguda Jn (JSG)
14:03
14:05
2 min
1
269 km
4 Raigarh (RIG)
14:50
14:51
1 min
1
342 km
5 Bilaspur Jn (BSP)
16:55
17:15
20 min
1
474 km
6 Raipur Jn (R)
18:45
18:55
10 min
1
584 km
7 Durg (DURG)
19:50
19:55
5 min
1
621 km
8 Gondia Jn (G)
21:38
21:40
2 min
1
755 km
9 Nagpur (NGP)
00:05
00:20
15 min
2
885 km
10 Wardha Jn (WR)
01:37
01:40
3 min
2
964 km
11 Badnera Jn (BD)
03:00
03:03
3 min
2
1059 km
12 Akola Jn (AK)
04:02
04:05
3 min
2
1138 km
13 Bhusaval Jn (BSL)
06:00
06:05
5 min
2
1278 km
14 Manmad Jn (MMR)
08:35
08:40
5 min
2
1462 km
15 Nasik Road (NK)
09:39
09:40
1 min
2
1535 km
16 Kalyan Jn (KYN)
12:30
12:35
5 min
2
1669 km
17 Lokmanyatilak T (LTT)
13:35
0
2
1706 km

Train Hatia Lokmanyatilak Super -12812 from to passes through following stations:


Hatia, Rourkela, Jharsuguda Jn, Raigarh, Bilaspur Jn, Raipur Jn, Durg, Gondia Jn, Nagpur, Wardha Jn, Badnera Jn, Akola Jn, Bhusaval Jn, Manmad Jn, Nasik Road, Kalyan Jn, Lokmanyatilak T,