Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Haripriya Express - 17416


  ()
1 C Shahumharaj T (KOP)
11:35
0
1
0 km
2 Miraj Jn (MRJ)
13:15
13:25
10 min
1
48 km
3 Kudachi (KUD)
13:53
13:55
2 min
1
81 km
4 Raybag (RBG)
14:13
14:15
2 min
1
98 km
5 Ghatprabha (GPB)
14:43
14:45
2 min
1
127 km
6 Belgaum (BGM)
15:45
15:50
5 min
1
185 km
7 Londa Jn (LD)
17:03
17:05
2 min
1
236 km
8 Alnavar Jn (LWR)
17:38
17:40
2 min
1
270 km
9 Dharwar (DWR)
18:13
18:15
2 min
1
306 km
10 Hubli Jn (UBL)
19:10
19:20
10 min
1
326 km
11 Gadag Jn (GDG)
20:28
20:30
2 min
1
384 km
12 Koppal (KBL)
21:28
21:30
2 min
1
442 km
13 Hospet Jn (HPT)
22:03
22:05
2 min
1
470 km
14 Toranagallu (TNGL)
22:48
22:50
2 min
1
502 km
15 Bellary Jn (BAY)
23:50
23:55
5 min
1
535 km
16 Guntakal Jn (GTL)
00:55
02:30
1 hrs 35 min
2
585 km
17 Gooty (GY)
02:53
02:55
2 min
2
614 km
18 Tadipatri (TU)
03:38
03:40
2 min
2
662 km
19 Kondapuram (KDP)
04:08
04:10
2 min
2
690 km
20 Muddanuru (MOO)
04:33
04:35
2 min
2
713 km
21 Yerraguntla (YA)
04:48
04:50
2 min
2
729 km
22 Kamalapuram (KKM)
05:08
05:10
2 min
2
745 km
23 Cuddapah (HX)
05:43
05:45
2 min
2
768 km
24 Nandalur (NRE)
06:28
06:30
2 min
2
808 km
25 Razampeta (RJP)
06:38
06:40
2 min
2
819 km
26 Pullampet (PMT)
06:58
07:00
2 min
2
828 km
27 Obulavaripalli (OBVP)
07:08
07:10
2 min
2
839 km
28 Koduru (KOU)
07:23
07:25
2 min
2
853 km
29 Renigunta Jn (RU)
08:10
08:12
2 min
2
893 km
30 Tirupati (TPTY)
08:45
0
2
903 km

Train Haripriya Express -17416 from to passes through following stations:


C Shahumharaj T, Miraj Jn, Kudachi, Raybag, Ghatprabha, Belgaum, Londa Jn, Alnavar Jn, Dharwar, Hubli Jn, Gadag Jn, Koppal, Hospet Jn, Toranagallu, Bellary Jn, Guntakal Jn, Gooty, Tadipatri, Kondapuram, Muddanuru, Yerraguntla, Kamalapuram, Cuddapah, Nandalur, Razampeta, Pullampet, Obulavaripalli, Koduru, Renigunta Jn, Tirupati,