Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hariharnath Express - 14523


  ()
1 Muzaffarpur Jn (MFP)
07:25
0
1
0 km
2 Hajipur Jn (HJP)
08:21
08:22
1 min
1
54 km
3 Sonpur Jn (SEE)
08:38
08:43
5 min
1
60 km
4 Chhapra (CPR)
10:10
10:20
10 min
1
114 km
5 Ballia (BUI)
11:45
11:50
5 min
1
179 km
6 Ghazipur City (GCT)
13:20
13:25
5 min
1
244 km
7 Varanasi Jn (BSB)
15:15
15:30
15 min
1
319 km
8 Sultanpur (SLN)
17:30
17:35
5 min
1
462 km
9 Musafir Khana (MFKA)
18:00
18:01
1 min
1
494 km
10 Nihalgarh (NHH)
18:18
18:19
1 min
1
513 km
11 Lucknow (LKO)
21:05
21:15
10 min
1
602 km
12 Bareilly (BE)
00:50
00:55
5 min
2
837 km
13 Moradabad (MB)
02:45
02:55
10 min
2
928 km
14 Najibabad Jn (NBD)
04:14
04:16
2 min
2
1026 km
15 Laksar Jn (LRJ)
04:49
04:52
3 min
2
1067 km
16 Roorkee (RK)
05:14
05:15
1 min
2
1085 km
17 Saharanpur (SRE)
06:15
06:20
5 min
2
1120 km
18 Jagadhri (JUD)
06:48
06:49
1 min
2
1150 km
19 Ambala Cant Jn (UMB)
07:55
0
2
1201 km

Train Hariharnath Express -14523 from to passes through following stations:


Muzaffarpur Jn, Hajipur Jn, Sonpur Jn, Chhapra, Ballia, Ghazipur City, Varanasi Jn, Sultanpur, Musafir Khana, Nihalgarh, Lucknow, Bareilly, Moradabad, Najibabad Jn, Laksar Jn, Roorkee, Saharanpur, Jagadhri, Ambala Cant Jn,