Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Haridwar Shri Ganganagar Express - 14711


  ()
1 Haridwar Jn (HW)
14:05
0
1
0 km
2 Roorkee (RK)
14:48
14:50
2 min
1
42 km
3 Saharanpur (SRE)
15:35
15:40
5 min
1
76 km
4 Jagadhri (JUD)
16:06
16:08
2 min
1
107 km
5 Jagadhri Wshop (JUDW)
16:15
16:17
2 min
1
111 km
6 Barara (RAA)
16:34
16:36
2 min
1
133 km
7 Ambala Cant Jn (UMB)
17:15
17:20
5 min
1
158 km
8 Ambala City (UBC)
17:34
17:36
2 min
1
165 km
9 Rajpura Jn (RPJ)
17:54
17:56
2 min
1
185 km
10 Patiala (PTA)
18:19
18:21
2 min
1
211 km
11 Nabha (NBA)
18:43
18:45
2 min
1
236 km
12 Dhuri Jn (DUI)
19:10
19:12
2 min
1
264 km
13 Barnala (BNN)
19:38
19:40
2 min
1
294 km
14 Tapa (TAPA)
19:57
19:59
2 min
1
313 km
15 Rampura Phul (PUL)
20:12
20:14
2 min
1
327 km
16 Bhuchchu (BCU)
20:28
20:30
2 min
1
342 km
17 Bhatinda Jn (BTI)
21:10
21:20
10 min
1
359 km
18 Giddarbaha (GDB)
21:46
21:48
2 min
1
387 km
19 Malout (MOT)
22:06
22:08
2 min
1
403 km
20 Abohar (ABS)
22:44
22:46
2 min
1
432 km
21 Shri Ganganagar (SGNR)
23:55
0
1
485 km

Train Haridwar Shri Ganganagar Express -14711 from to passes through following stations:


Haridwar Jn, Roorkee, Saharanpur, Jagadhri, Jagadhri Wshop, Barara, Ambala Cant Jn, Ambala City, Rajpura Jn, Patiala, Nabha, Dhuri Jn, Barnala, Tapa, Rampura Phul, Bhuchchu, Bhatinda Jn, Giddarbaha, Malout, Abohar, Shri Ganganagar,