Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Haridwar Ahmedabad Mail - 19106


  ()
1 Haridwar Jn (HW)
15:25
0
1
0 km
2 Roorkee (RK)
16:18
16:20
2 min
1
46 km
3 Tapri (TPZ)
17:08
17:10
2 min
1
78 km
4 Deoband (DBD)
17:43
17:45
2 min
1
105 km
5 Muzaffarnagar (MOZ)
18:18
18:20
2 min
1
129 km
6 Meerut Cant (MUT)
19:29
19:31
2 min
1
180 km
7 Meerut City (MTC)
19:50
20:00
10 min
1
185 km
8 Modinagar (MDNR)
20:14
20:16
2 min
1
204 km
9 N Ghaziabad (GZN)
20:35
20:37
2 min
1
226 km
10 Ghaziabad (GZB)
21:03
21:05
2 min
1
232 km
11 Delhi Shahdara (DSA)
21:23
21:25
2 min
1
246 km
12 Delhi (DLI)
21:50
22:25
35 min
1
252 km
13 Delhi Cantt (DEC)
23:01
23:03
2 min
1
266 km
14 Gurgaon (GGN)
23:21
23:23
2 min
1
283 km
15 Pataudi Road (PTRD)
23:44
23:46
2 min
1
313 km
16 Rewari (RE)
00:18
00:20
2 min
2
334 km
17 Khairthal (KRH)
01:08
01:10
2 min
2
382 km
18 Alwar (AWR)
01:29
01:31
2 min
2
408 km
19 Bandikui Jn (BKI)
02:38
02:40
2 min
2
469 km
20 Jaipur (JP)
04:27
04:55
28 min
2
559 km
21 Phulera Jn (FL)
05:36
05:38
2 min
2
614 km
22 Kishangarh (KSG)
06:20
06:22
2 min
2
665 km
23 Ajmer Jn (AII)
07:15
07:30
15 min
2
694 km
24 Beawar (BER)
08:13
08:15
2 min
2
746 km
25 Sendra (SEU)
08:31
08:33
2 min
2
760 km
26 Haripur (HP)
08:52
08:54
2 min
2
779 km
27 Sojat Road (SOD)
09:27
09:29
2 min
2
813 km
28 Marwar Jn (MJ)
09:51
09:56
5 min
2
833 km
29 Rani (RANI)
10:24
10:26
2 min
2
885 km
30 Falna (FA)
10:51
10:53
2 min
2
900 km
31 Jawai Bandh (JWB)
11:09
11:11
2 min
2
916 km
32 Sirohi Road (SOH)
12:06
12:08
2 min
2
955 km
33 Abu Road (ABR)
13:11
13:21
10 min
2
999 km
34 Palanpur Jn (PNU)
14:21
14:23
2 min
2
1051 km
35 Siddhpur (SID)
14:56
14:58
2 min
2
1081 km
36 Unjha (UJA)
15:16
15:18
2 min
2
1095 km
37 Mahesana Jn (MSH)
15:38
15:40
2 min
2
1116 km
38 Kalol (KLL)
16:37
16:39
2 min
2
1158 km
39 Gandhinagar Cap (GNC)
17:13
17:15
2 min
2
1179 km
40 Sabarmati Jn (SBI)
18:03
18:05
2 min
2
1202 km
41 Ahmedabad Jn (ADI)
18:40
0
2
1207 km

Train Haridwar Ahmedabad Mail -19106 from to passes through following stations:


Haridwar Jn, Roorkee, Tapri, Deoband, Muzaffarnagar, Meerut Cant, Meerut City, Modinagar, N Ghaziabad, Ghaziabad, Delhi Shahdara, Delhi, Delhi Cantt, Gurgaon, Pataudi Road, Rewari, Khairthal, Alwar, Bandikui Jn, Jaipur, Phulera Jn, Kishangarh, Ajmer Jn, Beawar, Sendra, Haripur, Sojat Road, Marwar Jn, Rani, Falna, Jawai Bandh, Sirohi Road, Abu Road, Palanpur Jn, Siddhpur, Unjha, Mahesana Jn, Kalol, Gandhinagar Cap, Sabarmati Jn, Ahmedabad Jn,