Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hapa Jammu Expres - 12475


  ()
1 Hapa (HAPA)
05:20
0
1
0 km
2 Rajkot Jn (RJT)
06:35
06:40
5 min
1
77 km
3 Wankaner Jn (WKR)
07:25
07:27
2 min
1
118 km
4 Surendranagar (SUNR)
08:26
08:28
2 min
1
193 km
5 Viramgam Jn (VG)
09:53
09:55
2 min
1
258 km
6 Ahmedabad Jn (ADI)
11:10
11:35
25 min
1
323 km
7 Nadiad Jn (ND)
12:23
12:25
2 min
1
369 km
8 Anand Jn (ANND)
12:48
12:50
2 min
1
387 km
9 Vadodara Jn (BRC)
13:32
13:50
18 min
1
423 km
10 Godhra Jn (GDA)
15:00
15:02
2 min
1
497 km
11 Dahod (DHD)
16:01
16:03
2 min
1
571 km
12 Meghnagar (MGN)
16:27
16:29
2 min
1
604 km
13 Ratlam Jn (RTM)
17:50
18:10
20 min
1
685 km
14 Nagda Jn (NAD)
19:03
19:05
2 min
1
726 km
15 Kota Jn (KOTA)
21:40
21:55
15 min
1
951 km
16 Sawai Madhopur (SWM)
23:06
23:08
2 min
1
1059 km
17 Mathura Jn (MTJ)
02:00
02:05
5 min
2
1275 km
18 H Nizamuddin (NZM)
04:08
04:10
2 min
2
1408 km
19 New Delhi (NDLS)
04:30
04:50
20 min
2
1416 km
20 Panipat Jn (PNP)
06:11
06:13
2 min
2
1505 km
21 Ambala Cant Jn (UMB)
07:55
08:05
10 min
2
1614 km
22 Ludhiana Jn (LDH)
09:40
10:00
20 min
2
1728 km
23 Jalandhar Cant (JRC)
10:50
10:55
5 min
2
1780 km
24 Chakki Bank (CHKB)
12:50
12:55
5 min
2
1893 km
25 Kathua (KTHU)
13:20
13:22
2 min
2
1916 km
26 Jammu Tawi (JAT)
14:45
0
2
1992 km

Train Hapa Jammu Expres -12475 from to passes through following stations:


Hapa, Rajkot Jn, Wankaner Jn, Surendranagar, Viramgam Jn, Ahmedabad Jn, Nadiad Jn, Anand Jn, Vadodara Jn, Godhra Jn, Dahod, Meghnagar, Ratlam Jn, Nagda Jn, Kota Jn, Sawai Madhopur, Mathura Jn, H Nizamuddin, New Delhi, Panipat Jn, Ambala Cant Jn, Ludhiana Jn, Jalandhar Cant, Chakki Bank, Kathua, Jammu Tawi,