This train is not currently operational and runs only in certain seasons. We regret for your inconvenience.

Train Schedule

Tirunelveli (TEN)
Arr. Starts
Dep. 06:00
Nager Coil Town (NJT)
Arr. 07:28
Dep. 07:30
Trivandrum Cntl (TVC)
Arr. 09:00
Dep. 09:10
Quilon Jn (QLN)
Arr. 10:10
Dep. 10:15
Kayankulam Jn (KYJ)
Arr. 10:48
Dep. 10:50
Alleppey (ALLP)
Arr. 11:37
Dep. 11:40
Eranakulam Jn (ERS)
Arr. 12:45
Dep. 12:55
Alwaye (AWY)
Arr. 13:20
Dep. 13:22
Trichur (TCR)
Arr. 14:17
Dep. 14:20
Shoranur Jn (SRR)
Arr. 15:10
Dep. 15:15
Calicut (CLT)
Arr. 16:45
Dep. 16:50
Cannanore (CAN)
Arr. 18:10
Dep. 18:15
Kasaragod (KGQ)
Arr. 19:19
Dep. 19:20
MAJN (MAJN)
Arr. 20:30
Dep. 20:40
Udupi (UD)
Arr. 21:50
Dep. 21:52
Karwar (KAWR)
Arr. 00:56
Dep. 00:58
Madgaon (MAO)
Arr. 02:10
Dep. 02:20
Ratnagiri (RN)
Arr. 07:15
Dep. 07:20
Panvel (PNVL)
Arr. 13:35
Dep. 13:40
Vasai Road (BSR)
Arr. 15:45
Dep. 15:50
Vapi (VAPI)
Arr. 17:53
Dep. 17:55
Surat (ST)
Arr. 19:46
Dep. 19:48
Ankleshwar Jn (AKV)
Arr. 20:42
Dep. 20:44
Vadodara Jn (BRC)
Arr. 21:50
Dep. 21:52
Ahmedabad Jn (ADI)
Arr. 00:01
Dep. 00:20
Surendranagar (SUNR)
Arr. 02:31
Dep. 02:33
Rajkot Jn (RJT)
Arr. 04:50
Dep. 04:55
Hapa (HAPA)
Arr. 06:30
Dep. Ends