Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Hampi Express - 16591


  ()
1 Hubli Jn (UBL)
17:45
0
1
0 km
2 Sisvinhalli (SVHE)
17:59
18:00
1 min
1
23 km
3 Annigeri (NGR)
18:19
18:20
1 min
1
36 km
4 Gadag Jn (GDG)
18:46
18:48
2 min
1
59 km
5 Kanginhal (KGX)
18:57
18:58
1 min
1
67 km
6 Bhanapur (BNP)
19:32
19:33
1 min
1
104 km
7 Koppal (KBL)
19:44
19:45
1 min
1
116 km
8 Munirabad (MRB)
20:04
20:05
1 min
1
138 km
9 Hospet Jn (HPT)
20:25
20:30
5 min
1
144 km
10 Toranagallu (TNGL)
21:04
21:05
1 min
1
176 km
11 Bellary Jn (BAY)
22:05
22:10
5 min
1
209 km
12 Guntakal Jn (GTL)
23:05
23:15
10 min
1
259 km
13 Gooty (GY)
23:39
23:40
1 min
1
288 km
14 Anantapur (ATP)
00:49
00:50
1 min
2
345 km
15 Dharmavaram Jn (DMM)
02:10
02:15
5 min
2
378 km
16 Penukonda (PKD)
02:44
02:45
1 min
2
420 km
17 Hindupur (HUP)
03:22
03:23
1 min
2
457 km
18 Gauribidanur (GBD)
03:49
03:50
1 min
2
481 km
19 Dodballapur (DBU)
04:34
04:35
1 min
2
520 km
20 Yelhanka Jn (YNK)
04:55
05:00
5 min
2
541 km
21 Bangalore Cant (BNC)
05:27
05:32
5 min
2
563 km
22 Bangalore Cy Jn (SBC)
06:10
0
2
567 km

Train Hampi Express -16591 from to passes through following stations:


Hubli Jn, Sisvinhalli, Annigeri, Gadag Jn, Kanginhal, Bhanapur, Koppal, Munirabad, Hospet Jn, Toranagallu, Bellary Jn, Guntakal Jn, Gooty, Anantapur, Dharmavaram Jn, Penukonda, Hindupur, Gauribidanur, Dodballapur, Yelhanka Jn, Bangalore Cant, Bangalore Cy Jn,