Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Guwahati Chennai Express - 15630


  ()
1 Guwahati (GHY)
15:00
0
1
0 km
2 Kamakhya (KYQ)
15:16
15:17
1 min
1
7 km
3 Rangiya Jn (RNY)
16:15
16:25
10 min
1
48 km
4 New Bongaigaon (NBQ)
18:30
18:40
10 min
1
157 km
5 Kokrajhar (KOJ)
19:06
19:07
1 min
1
185 km
6 New Alipurdaur (NOQ)
20:05
20:10
5 min
1
264 km
7 New Cooch Behar (NCB)
20:45
20:50
5 min
1
283 km
8 Dhupguri (DQG)
21:45
21:50
5 min
1
343 km
9 New Jalpaiguri (NJP)
23:20
23:40
20 min
1
409 km
10 Kishanganj (KNE)
00:50
00:55
5 min
2
496 km
11 Dalkolha (DLK)
01:16
01:17
1 min
2
524 km
12 Barsoi Jn (BOE)
01:42
01:44
2 min
2
553 km
13 Malda Town (MLDT)
03:55
04:10
15 min
2
641 km
14 New Farakka Jn (NFK)
04:45
04:47
2 min
2
676 km
15 Pakur (PKR)
05:30
05:31
1 min
2
709 km
16 Rampur Hat (RPH)
06:43
06:48
5 min
2
763 km
17 Siuri (SURI)
07:29
07:30
1 min
2
810 km
18 Andal Jn (UDL)
09:01
09:03
2 min
2
864 km
19 Durgapur (DGR)
09:18
09:38
20 min
2
880 km
20 Asansol Jn (ASN)
10:20
10:35
15 min
2
922 km
21 Burnpur (BURN)
10:48
10:49
1 min
2
927 km
22 Joychandi Pahar (JOC)
11:27
11:28
1 min
2
959 km
23 Purulia Jn (PRR)
12:25
12:27
2 min
2
998 km
24 Tatanagar Jn (TATA)
14:27
14:37
10 min
2
1088 km
25 Kharagpur Jn (KGP)
16:50
17:15
25 min
2
1223 km
26 Balasore (BLS)
19:25
19:27
2 min
2
1341 km
27 Bhubaneswar (BBS)
22:35
22:40
5 min
2
1568 km
28 Khurda Road Jn (KUR)
23:20
23:30
10 min
2
1587 km
29 Berhampur (BAM)
01:17
01:22
5 min
3
1734 km
30 Vishakapatnam (VSKP)
05:50
06:35
45 min
3
2011 km
31 Rajamundry (RJY)
09:31
09:33
2 min
3
2212 km
32 Eluru (EE)
10:38
10:39
1 min
3
2302 km
33 Vijayawada Jn (BZA)
12:25
12:40
15 min
3
2361 km
34 Ongole (OGL)
14:28
14:29
1 min
3
2500 km
35 Nellore (NLR)
15:44
15:45
1 min
3
2616 km
36 Chennai Egmore (MS)
20:15
0
3
2796 km

Train Guwahati Chennai Express -15630 from to passes through following stations:


Guwahati, Kamakhya, Rangiya Jn, New Bongaigaon, Kokrajhar, New Alipurdaur, New Cooch Behar, Dhupguri, New Jalpaiguri, Kishanganj, Dalkolha, Barsoi Jn, Malda Town, New Farakka Jn, Pakur, Rampur Hat, Siuri, Andal Jn, Durgapur, Asansol Jn, Burnpur, Joychandi Pahar, Purulia Jn, Tatanagar Jn, Kharagpur Jn, Balasore, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Berhampur, Vishakapatnam, Rajamundry, Eluru, Vijayawada Jn, Ongole, Nellore, Chennai Egmore,