Railway Reservation
 
 
Departure Date
 
Return Date
Search

Major Trains Routes

Guwahati Bangalore Express - 12510


  ()
1 Guwahati (GHY)
06:30
0
1
0 km
2 Kamakhya (KYQ)
06:41
06:42
1 min
1
7 km
3 Rangiya Jn (RNY)
07:22
07:27
5 min
1
48 km
4 Barpeta Road (BPRD)
08:19
08:20
1 min
1
113 km
5 New Bongaigaon (NBQ)
09:35
09:40
5 min
1
157 km
6 Kokrajhar (KOJ)
10:06
10:08
2 min
1
185 km
7 New Alipurdaur (NOQ)
11:00
11:02
2 min
1
264 km
8 New Cooch Behar (NCB)
11:35
11:37
2 min
1
283 km
9 Dhupguri (DQG)
12:35
12:37
2 min
1
343 km
10 Jalpaiguri Road (JPE)
13:12
13:13
1 min
1
375 km
11 New Jalpaiguri (NJP)
14:05
14:25
20 min
1
409 km
12 Kishanganj (KNE)
15:34
15:36
2 min
1
496 km
13 Barsoi Jn (BOE)
16:20
16:22
2 min
1
553 km
14 Malda Town (MLDT)
18:30
18:45
15 min
1
641 km
15 New Farakka Jn (NFK)
19:18
19:20
2 min
1
676 km
16 Rampur Hat (RPH)
21:15
21:30
15 min
1
763 km
17 Bolpur S Niktn (BHP)
22:15
22:20
5 min
1
823 km
18 Howrah Jn (HWH)
00:45
01:05
20 min
2
969 km
19 Kharagpur Jn (KGP)
02:45
03:00
15 min
2
1084 km
20 Balasore (BLS)
04:25
04:27
2 min
2
1202 km
21 Bhadrakh (BHC)
05:23
05:25
2 min
2
1265 km
22 Jajpur K Road (JJKR)
05:55
05:56
1 min
2
1308 km
23 Cuttack (CTC)
06:48
06:53
5 min
2
1380 km
24 Bhubaneswar (BBS)
07:45
07:50
5 min
2
1408 km
25 Khurda Road Jn (KUR)
08:25
08:40
15 min
2
1427 km
26 Balugan (BALU)
09:29
09:30
1 min
2
1498 km
27 Berhampur (BAM)
10:27
10:32
5 min
2
1574 km
28 Palasa (PSA)
12:00
12:02
2 min
2
1647 km
29 Srikakulam Road (CHE)
13:00
13:02
2 min
2
1720 km
30 Vizianagram Jn (VZM)
14:05
14:10
5 min
2
1790 km
31 Vishakapatnam (VSKP)
15:35
15:55
20 min
2
1850 km
32 Rajamundry (RJY)
18:53
18:55
2 min
2
2051 km
33 Vijayawada Jn (BZA)
21:40
21:55
15 min
2
2201 km
34 Chennai Central (MAS)
04:15
04:40
25 min
3
2631 km
35 Arakkonam (AJJ)
05:53
05:55
2 min
3
2699 km
36 Katpadi Jn (KPD)
06:50
06:55
5 min
3
2760 km
37 Jolarpettai (JTJ)
08:18
08:20
2 min
3
2844 km
38 Bangarapet (BWT)
09:43
09:45
2 min
3
2922 km
39 Krishnarajapurm (KJM)
10:43
10:45
2 min
3
2978 km
40 Bangalore East (BNCE)
10:57
10:58
1 min
3
2985 km
41 Bangalore Cant (BNC)
11:05
11:10
5 min
3
2988 km
42 Bangalore Cy Jn (SBC)
11:50
0
3
2992 km

Train Guwahati Bangalore Express -12510 from to passes through following stations:


Guwahati, Kamakhya, Rangiya Jn, Barpeta Road, New Bongaigaon, Kokrajhar, New Alipurdaur, New Cooch Behar, Dhupguri, Jalpaiguri Road, New Jalpaiguri, Kishanganj, Barsoi Jn, Malda Town, New Farakka Jn, Rampur Hat, Bolpur S Niktn, Howrah Jn, Kharagpur Jn, Balasore, Bhadrakh, Jajpur K Road, Cuttack, Bhubaneswar, Khurda Road Jn, Balugan, Berhampur, Palasa, Srikakulam Road, Vizianagram Jn, Vishakapatnam, Rajamundry, Vijayawada Jn, Chennai Central, Arakkonam, Katpadi Jn, Jolarpettai, Bangarapet, Krishnarajapurm, Bangalore East, Bangalore Cant, Bangalore Cy Jn,