Train Schedule

Trivandrum Cntl (TVC)
Arr. Starts
Dep. 12:50
Quilon Jn (QLN)
Arr. 13:45
Dep. 13:50
Kayankulam Jn (KYJ)
Arr. 14:23
Dep. 14:25
Chengannur (CNGR)
Arr. 14:49
Dep. 14:50
Tiruvalla (TRVL)
Arr. 14:59
Dep. 15:00
Kottayam (KTYM)
Arr. 15:35
Dep. 15:40
Ernakulam Town (ERN)
Arr. 17:05
Dep. 17:15
Alwaye (AWY)
Arr. 17:36
Dep. 17:38
Trichur (TCR)
Arr. 18:32
Dep. 18:35
Palghat (PGT)
Arr. 20:05
Dep. 20:10
Coimbatore Jn (CBE)
Arr. 21:35
Dep. 21:40
Tiruppur (TUP)
Arr. 22:28
Dep. 22:30
Erode Jn (ED)
Arr. 23:20
Dep. 23:25
Salem Jn (SA)
Arr. 00:20
Dep. 00:25
Jolarpettai (JTJ)
Arr. 02:08
Dep. 02:10
Katpadi Jn (KPD)
Arr. 03:18
Dep. 03:20
Arakkonam (AJJ)
Arr. 04:08
Dep. 04:10
Chennai Central (MAS)
Arr. 05:40
Dep. 06:20
Ongole (OGL)
Arr. 10:49
Dep. 10:50
Vijayawada Jn (BZA)
Arr. 13:05
Dep. 13:20
Rajamundry (RJY)
Arr. 15:27
Dep. 15:29
Vishakapatnam (VSKP)
Arr. 19:25
Dep. 19:45
Vizianagram Jn (VZM)
Arr. 20:40
Dep. 20:42
Srikakulam Road (CHE)
Arr. 21:35
Dep. 21:37
Palasa (PSA)
Arr. 22:45
Dep. 22:47
Berhampur (BAM)
Arr. 23:43
Dep. 23:45
Balugan (BALU)
Arr. 00:41
Dep. 00:42
Khurda Road Jn (KUR)
Arr. 01:50
Dep. 02:00
Bhubaneswar (BBS)
Arr. 02:20
Dep. 02:25
Cuttack (CTC)
Arr. 03:10
Dep. 03:15
Jajpur K Road (JJKR)
Arr. 04:09
Dep. 04:10
Bhadrakh (BHC)
Arr. 05:33
Dep. 05:35
Balasore (BLS)
Arr. 06:20
Dep. 06:22
Kharagpur Jn (KGP)
Arr. 08:15
Dep. 08:30
Santragachi Jn (SRC)
Arr. 10:07
Dep. 10:08
Howrah Jn (HWH)
Arr. 10:55
Dep. 11:15
Bolpur S Niktn (BHP)
Arr. 13:18
Dep. 13:23
Rampur Hat (RPH)
Arr. 14:26
Dep. 14:28
Malda Town (MLDT)
Arr. 17:15
Dep. 17:30
Kishanganj (KNE)
Arr. 19:31
Dep. 19:33
New Jalpaiguri (NJP)
Arr. 21:30
Dep. 21:45
Dhupguri (DQG)
Arr. 22:53
Dep. 22:55
New Cooch Behar (NCB)
Arr. 23:43
Dep. 23:45
New Alipurdaur (NOQ)
Arr. 00:08
Dep. 00:10
Kokrajhar (KOJ)
Arr. 01:07
Dep. 01:08
New Bongaigaon (NBQ)
Arr. 02:20
Dep. 02:25
Barpeta Road (BPRD)
Arr. 02:59
Dep. 03:00
Rangiya Jn (RNY)
Arr. 04:00
Dep. 04:05
Kamakhya (KYQ)
Arr. 05:06
Dep. 05:07
Guwahati (GHY)
Arr. 05:50
Dep. Ends